Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı'na sunulan bir dilekçede, Karabulut ailesinin avukatının "mezarın açılması" talebinin kanuni sebeplerden ötürü reddedildiği belirtildi. Bu durumun halkın direk Adalet Bakanı'na sormalarına neden olduğu ve bu kararın yeniden gündem oluşturduğunu dile getirildi.

Söz konusu dilekçede, Garipoğlu ailesinin medyada gerçek dışı suçlamalarla linç edildiği ve Cem Garipoğlu'nun mezarının yeniden açılarak "mezarın açılması" ve "DNA testi"yle gerçeğin ortaya çıkarılması gerektiği ifade edildi.

Jandarma Genel Komutanlığı 15 Devlet Memuru Alacak Jandarma Genel Komutanlığı 15 Devlet Memuru Alacak

Karabulut ailesinin avukatı tarafından gerçekleştirilen bir basın açıklamasında, "Halk arasında yaygın bir şekilde Garipoğlu'nun hala hayatta olduğu kanısı bulunmakta. Bu durumu çözmek adına mezarın açılması ve DNA testinin yapılması gerekmektedir" denildi. Avukat ayrıca, mezarın açılmaması için herhangi bir geçerli neden olmadığını belirtti.

Hatırlanacağı üzere, Münevver Karabulut, Bahçeşehir'deki bir villada hayatını kaybetmiş ve parçalanmış cesedi 3 Mart 2009 tarihinde Etiler'de bir çöp konteyneri içerisinde keşfedilmişti. Cem Garipoğlu, Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 18 Kasım 2011 tarihinde Karabulut'u öldürmekten dolayı 24 yıl hapis cezasına çarptırılmış, ancak 10 Ekim 2014 tarihinde Silivri 5 No'lu Cezaevi'nde hayatını kaybetmişti. Ölümünden sonra yapılan otopside, Garipoğlu'nun DNA'sının aileye ait DNA örnekleriyle uyuştuğu tespit edilmişti.AFYON ZAFER 

Editör: Afyon ZAFERİM