Muhtar Yılmaz, “Doğalgazsız Kalmayalım”

Dinar’a bağlı Ilıca Mahallesi muhtarı Mehmet Yılmaz, bu sene mahallesine doğalgazın gelmesini istediklerini, sakinlerden ise çok yoğun bir talep olduğunu söyledi.

Çok uzun bir süredir yeni Çivril yolunun açılamaması nedeniyle Ilıca Mahallesi dâhil 4 mahalleye doğalgaz hattı döşenemiyordu. Çünkü eski Çivril yolu karayollarına ait olarak görülmekteydi. Ancak yeni yolun açılmasıyla birlikte bu yolda kazı işlemlerinin de yapılmasının önü açılmış oldu.

25 Nisan 2022 tarihinde Dinar bel. Başkanlık makamında Doğalgaz yetkilileriyle yaptığım toplantıda 2022 yılında Sınır yoldan geçeceğini 2023 yılında ise Ilıca Mahallemizin Tamamına Doğalgaz Verileceğini Tarafıma bildirildi ancak 2023 6. Ayına geldik hiçbir olumlu gelişme olmadı Halk bize Haklı olarak soruyor

lıca Mahallesinde ikamet eden vatandaşlar, doğalgaz kullanımı konusunda söz vererek, Yazılı Taahüt ederek tamamı önabone oldular. kış aylarında kömür sobasıyla uğraşmaktan bıktıklarını ifade ettiler. Kömür ve odun yakmanın doğalgaza göre daha yüksek bir bedeli olduğunu da kaydeden vatandaşlar şunları söylediler, “Ortalama yarım çuval bir evde tek bir odayı ısıtmak için kömür harcansa 100TL’yi buluyor. Bu da ayda 3000 TL eder. Doğalgaz da ise evimizin her yeri ısıncak, banyoda mutfakta ve ocakta bu gazı kullanacağız. Kömür sobası çok maliyetli oluyor. Onun için bir an önce doğalgazımız gelsin” dediler.

Mahalle Muhtarı Mehmet Yılmaz ise, doğalgazın gelmesi adına çok uğraşlar sarf ettiğini, doğalgazın gelmesi için hiçbir sorunun da bulunmadığını söyledi. Doğalgaz yetkililerine seslenen Yılmaz, “Mahallemizde yaşayan yaşlılarımız bakıma muhtaç ve diğer vatandaşlarımızı Gazi ve Şehit ailelerini mağdur etmeyelim. Önümüz kış vatandaş haklı olarak soruyor Muhtarım Odun kömür alacakmıyız yoksa doğalgaz kullanacakmıyım diye bizlere soruyor Bizim mahallemize de kış gelmeden doğalgaz bir an önce gelmeli. Yetkililerimizden cevap bekliyoruz “ dedi. HATİCE ARSLAN