Mısırlıoğlu, “Hepiniz Vebaldesiniz”

İYİ Parti il Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, haftalık basın toplantısında yaptığı konuşmada Akp’yi sert sözlerle eleştirdi.

Başkan Mısırlıoğlu “Bu millet size tek başına iktidar olma şansını verdi. Hala daha ne istiyorsunuz. Hepiniz vebaldesiniz. Kalkmışsınız bana terörden bahsediyorsunuz. Tek başınıza iktidardasınız bu güne kadar yapacaklarınızı neden yapmıyorsunuz. 12 Mayıs akşamına kadar yetki sizde. Sizi tutan mı var. Masal okumayı bırakın, yapın“dedi.

İYİ Parti seçim koordinasyon merkezinde gerçekleşen basın toplantında İYİ Parti olarak yaptıkları bayram programını anlatarak başlayan

Başkan Mısırlıoğlu “ Mübarek Ramazan ayını geride bıraktığımız 3 günlük Ramazan bayramında Afyonkarahisar’ımızı tabiri caizse karış karış gezdik. Bir ve beraber olmanın hazzını doyasıya yaşadık. İl ve merkez ilçe teşkilatlarımızla ve milletvekili adaylarımızla bayramı bayram gibi yaşadık. 17 ilçemizin tamamını ve 19 beldemizi ziyaret ettik. Tabi köylerimize de uğramayı ihmal etmedik” dedi.

“Hemşerilerimizle kucaklaşmak, onlarla hoş sohbetlere katılmak bize çok iyi geldi” diyen Başkan Mısırlıoğlu:

“Gezdiğimiz yerlerde çok güzel karşılandık. Tabi ki herkesin gündeminde seçim vardı. Ülkemizin geleceğinin şekilleneceği güne bu kadar az bir zaman kalmışken herkesin dilinde seçim beklentileri vardı. Hepsini tek tek dinledik, fikir alışverişlerinde bulunduk. Gördük ki çok büyük bir çoğunluğun en büyük derdi ekonomi. Nasıl olmasın? Git gide fakirleştiğimiz bir dönemde. İllerde, ilçelerde, beldelerde, köylerde, kahvehanelerde, evlerde, sokaklarda caddelerde her yerde geçim sıkıntısı konuşuluyor. Hayat pahalılığı hemşerilerimizin belini bükmüşken biz de onlarla aynı derdi paylaşırken vardığımız tek ortak nokta, değişimin şart olduğu oldu. Gördüğümüz, dinlediğimiz kadarıyla toplumun çoğunluğu bu seçimde değişimden yana. Afyonkarahisar’a hizmet edecekleri, bu kadim şehri mecliste temsil edecekleri günü sabırsızlıkla bekleyen milletvekili adaylarımız da bu bayram ziyaretleri sayesinde hemşerilerimizle sohbet etme, onlara kendilerini ifade etme fırsatı buldular. İnanır mısınız öyle bir coşku hakimdi ki gezilerimiz sırasında, gözlerdeki ışıltılardan, ortamdaki heyecan ve coşkudan bir kez daha anladık ki İYİ’ler geliyor. Bize teveccüh gösteren, kucak açan hemşerilerimizin her birine tek tek teşekkür ediyorum.

Aynı zamanda büyük bir heyecan ve özveriyle çalışıp çabalayan milletvekili adaylarımıza da teşekkürü bir borç biliyorum. Bilirsiniz ben her parti içi toplantıda dile getiririm.”dedi.

Bizim önceliğimiz her zaman hedeflerimiz, başta vatanımız, milletimiz, bayrağımız olmak üzere ideolojimiz, davamız ve temsil ettiğimiz partililerimiz olmuştur. Anadan, yardan, serden geçenlerle yürümekten gurur duyuyorum ve sizlerin huzurunda bir kez daha milletvekili adaylarımıza şükranlarımı sunuyorum. Bayram boyunca uzun konvoylar halinde ilçe, belde ve köylerimizi ziyaret ettik.

7’den 70’e herkesin yüreğine dokunmaya çalıştık. Onlar bize beklentilerini anlattı, biz onlara hedeflerimizden bahsettik. Ortak kaygısı vatan olanların varacağı nokta her zaman aynıdır. Milletimiz artık doğruyu yanlışı ayırt etmiş, şimdiye kadar AKP’ye oy verenler bile artık ülkemizin gidişatından dolayı fikirlerini değiştirmişlerdir. Görünen o ki AKP yolun sonuna çok yaklaşmıştır. Az önce de söylediğim gibi geçim sıkıntısı vatandaşın canına tak etmiş artık. Çiftçi üretememekten, hayvancı yem yetiştirememekten, sanayici fatura ödeyememekten, işçi asgari ücretin yetmediğinden şikayetçi.” dedi

“Ülkemizde ekonomi yerle bir olmuş durumda. Bakın size şimdi piyasadaki en büyük banknot olan 200 liranın yıllar içinde nasıl hiç olduğundan söz edeceğim diyen Başkan Mısırlıoğlu “ Bu elimde tuttuğum Gazi Mustafa Kemal’in fotoğrafının yer aldığı 200 Tl. manevi değeri hiçbir şeyle ölçülemez. Ama maddi değeri olarak pul olmuş bir banknot. Şuan ülkemizde en büyük kâğıt para olan 200 TL, tedavüle girdiği 2009 yılından bu yana yüzde 647 erimiş durumda.  O gün 200 TL’ye dolan bir alışveriş sepeti için bugün yaklaşık 1500 TL ödemek gerekiyor. Bizim bunu sorgulamamız lazım. Bizim 200 tl’nin alım gücü ne oldu da buharlaştı. Bütün partilere oy verenlerin 200 kiranın bu gün neden on dolara düştüğünü sorgulamamız gerekir. Bunun hesabını bu ülkeyi yöneten Akp den soracağız.

200 TL, tedavüle girdiğinde 130 dolar ediyordu. Şimdi 10 dolar ediyor. O dönemde 200 TL ile 74 litre benzin alabiliyorduk. Şuan 10 litre benzin alamıyoruz. Motorinde de benzer durum söz konusu. O yıl 200 TL’ye 82 litre motorin alabiliyorduk… Aradan 14 yıl geçti, bugün en büyük banknotumuz yine 200 TL. Bir zamanlar bu parayı bozdurmakta zorlanıyorduk. Şimdi piyasanın en büyük kâğıt parası bozuk paraya dönüştü.

Yüksek enflasyon alım gücünü eritirken, vatandaşın temel gıda ürünlerine erişimi de her geçen gün zorlaşıyor. bunu milletimiz adına soruyoruz. Bu 200 lira ile yarım kilo et alabiliyoruz. Bunu sormalıyız.

Bunu sormuyorlar Hdp diyorlar. Bunu size biz soracağız. Bu ülkeyi 20 yıldır yönetirken bunları başımıza musallat eden siz değilmisiniz. Bu ülkeyi Meral Akşener yönetmiyor. 21 yıldır siz yönetiyorsunuz.

Demirtaş denen adamı 2018 yılında ceza evindeyken siz Cumhurbaşkanı adayı yapmadınız mı. Utanmaz, arlanmazlar bu adam Cumhurbaşkanı adayı oldu. YSK izin verdi aday oldu. “dedi.

“Bunların yanında bizim Milletvekili adayımız olan Saffet Acar’ın Belediye başkanı olduğu dönemde inşaatlara otopark alanı için alınan paranın otopark yapımı için kullanılması gerekiyormuş. Başkan Saffet Acar, Bu toplanan paraların otopark yapmaya yeterli olmadığı için parayı geçici olarak Belediye personelinin maaşlarını ödemede kullanıyor. Belediye bütçesi yeterli olmadığı için kullanılmış bir para. Sizde kalkıp başkan Acar’a zimmet çıkarıyorsunuz. Memnu haklarına bloke koyarak aday olmasını engelliyorsunuz. Neden. Partimizin 3. Sıra adayı olan Saffet Acar memnu hakları nedeniyle adaylıktan feragat etmek zorunda kalıyor. Sizin yaptığınız bu. Demirtaş  denen adamı 8 yıldır cezavinde tutuyorsunuz bir gün bile ceza vermiyorsunuz. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Türk insanının aklıyla alay etmeyin. Bizleri terör örgütleri ile ilişkilendirerek algı operasyonu yapıyorsunuz.” Dedi.

İhsaniye’nin Döğer Beldesi’nde bazı cami imamlarının muhalefet partileri için “zillet, illet” diyerek o imamlardan hesap sorulacağını söyledi

Cuma hutbelerinde imamlar tarafında siyaset yapıldığını ifade eden Başkan Mısırlıoğlu” Muhalefet partisi liderlerine ve yöneticilerine hakaret eden imamları biliyoruz. Kim kazanırsa kazansın o imamlarla 15 Mayıstan sonra görüşeceğiz. Bu seçimin mutlaka kazanılması gerektiğini bir kez daha anladık. Bayramlarda insanlarımızı bir birleri ile bayramlaşmaktan çekinir hale getirdiniz. Düşmanlarımızın yapmadığını yaparak kardeşi, kardeşe düşman ettiniz. Eğer bu seçim kazanılmazsa bundan sonraki seçimleri unutun. İran’da olduğu gibi, İçerisinde oy pusulalarının konulduğu formaliteden sandıkları göreceğiz. Biz buna müsaade etmeyeceğiz. Seçim sonuçları kesin açıklana kadar askerin nöbet beklediği gibi sandıkları bekleyeceğiz.” diye ifade etti.

Başkan Mısırlıoğlu “Bir delikanlının Afyon’da evlenmesi için 1 Milyon TL gerekiyor. Kız kaçırmalar arttı. Boşanmalar arttı. Bunları konuşmamak için terör diyorlar HDP diyorlar, fasa fiso diyorlar. Biz Çanakkale’de yedi düvele meydan okudun. Türk’e kafa tutanlara mezarını Ege’nin soğuk suyunda boğmuşuz. Şimdi kalkıyorsunuz bize terör diyorsunuz. Bu millet size tek başına iktidar olmayı verdi. Hala daha ne istiyorsunuz. Hepiniz vebaldesiniz. Kalkmışsınız bana terörden bahsediyorsunuz. Hadi oradan. Bu millet size bu güne kadar her şeyi verdi. Allahtan korkun. Bu 200 lira neden bu hale geldi. Bunu anlatmak zorundasınız” dedi.

“2009 yılında 200 TL’ye 17 kilo dana eti alabiliyorduk 3 adet çeyrek altın alabiliyorken şimdi çeyrek altın 200 TL’nin 10 katı olmuş. Hala başımızdakiler ekonomi şahlanıyor yalanlarıyla milletimizi avutmaya çalışıyor. Millet kanar mı artık bunlara? Sizin ekonominiz şahlanıyor olabilir, gemiciklerinize gemicik katıyor, sarayınızda sefa sürüyor olabilirsiniz.

Ne yaparsanız, ne oyunlar oynarsanız bizim 3 milletvekili çıkarmamızı engelleyemeyeceksiniz.. Ama vatandaşın ev ekonomisi çökmüş durumda. Asgari ücret yükseliyor ama biz git gide fakirleşiyoruz ne yazık ki…

İşsizlik, yoksulluk bu denli artarken birilerinin hala bu tabloyu görmezden gelmesi, vatandaşın aklıyla alay etmesi benim kanıma dokunuyor. Sayın Cumhurbaşkanı çıkıyor yapacaklarını anlatıyor. İktidarda olan etkin ve yetkin olan sizsiniz, neden yapmıyorsunuz. Eliniz, tutan mı var, seçimi almak için ne yapacaksan yap. Bu millet sizin masallarınıza alışık. Bir cennet vaat etmediğiniz kaldı. Siz cenneti bile vaat etseniz bu millet sizinle cennete bile gelmek istemez. 21 yılın hesabını vermeden bir yere gidemezsiniz. Yaptıklarınızın hesabını sizden soracağız” diye belirtti.

 “Afyonkarahisar’da bir sosyal medya hesabı elden ele dolaşıyor” diyen Başkan Mısırlıoğlu” AKP’nin algı siyaseti sosyal medyada da kendini gösteriyor. Söylemediğimiz sözleri yalan haber olarak sosyal medyada paylaşan bu sayfayı şikayet ettiğimizi bildirmek istiyorum.

Yasal haklarımızı kullanarak suç duyurusu yaptık. Benim ağzımdan çıkmayan cümleleri sırf algı yaratmak için gündeme getiren, habercilikle uzaktan yakından alakası olmayan bu sayfanın kimler tarafından yönetildiğini de biliyoruz. Benim vatan ve bayrak sevgimi herkes biliyor. Buradan bu arkadaşlara iki çift sözüm var. Erkekseniz karşıma çıkın. Allahtan başka kimseden korkmam. Abdestimden şüphem yok. Yüreği yeten bana gelsin bunları yüzüme söylesin. Dedi.

Başkan Mısırlıoğlu “ Bu seçimi kim kazanırsa kazansın, barış kazansın, dostluk kazansın, adalet kazasın. Yol yapıyorlar, köprüler yapıyorlar, aman yapmayın kardeşim. Yaptığınız havaalanlarına uçaklar inmiyor, kargalar  iniyor, kargalar” dedi.

Başkan Mısırlıoğlu konuşmasın son bölümünde “ 13. Cumhurbaşkanı adayımız olan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu teşkilatımız olarak büyük bir coşku ile karşılayacağız. Halkımız örnek bir misafirperverlik örneği sergileyecektir. Afyonkarahisara yakışır bir program hazırlıyoruz. “dedi.

Başkan Mısırlığlu “ Sayın Kılıçdaroğlu’nda sonra 2 Mayıs’ta Türkiye yönetecek, başbakan olacak Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’i karşılayacağız. Genel Başkanımız haftaya Salı günü saat 14:00 de Zafer meydanında olacak. Genel Başkanımızı da bir Başbakan nasıl karşılanırsa o şekilde büyük bir coşku ile karşılayacağız” diye ifade etti.

Başkan Mısırlıoğlu basın mensuplarının sorularını cevaplayarak basın toplantısını sonlandırdı.

MHP’nin genel başkanı da kalkmış "Kurtuluş Savaşı'nda soğan edebiyatı yapan, patates tantanası çıkaran yoktu." diyor.

Savaşta mıyız Sayın Bahçeli? Siz bir zihin karmaşası yaşıyorsunuz belli ki artık meydanlarda konuşmasanız da hem kendinizi hem de peşinizden gelenleri küçük düşürmeseniz iyi olur.

Hesap yapmayı da siyaset yapmayı da beceremiyorsunuz kabullenin artık…

Bir siyasi partinin alenen konuşamayacağı hiçbir şey yoktur. Ama bunlar ne yapıyor?

Kimliksiz, kişiliksiz bir şekilde sosyal medya sayfalarından çamur siyaseti yapmaya kalkıyor.

Kendilerini kamufle ettiklerini sanıyorlar ama aslında devekuşu misali kafalarını kuma gömüyorlar.

Çok yürekliyseniz adınızla, şanınızla iftira atarsınız. Elden ele gezen bir sosyal medya sayfasının arkasına gizlenerek siyaset yapılmaz.

Gün gelir de devran dönerse ortada kalıverirsiniz. Sizin gibiler bizim ülkücülüğümüzü sorgulayamaz.

Habur’da teröristleri davul zurnayla karşılayanlar bizi iftiralarla yıldıramaz. İYİ Parti bir güneştir ve güneş balçıkla sıvanmaz.

Dönüp kendi partinize bir bakın derim. AKP kontenjanından milletvekili adayı olan HÜDAPAR Diyarbakır İl Başkanı Faruk Dinç'in, Hizbullah davası kapsamında tutuklandığı ve hapis yattığı ortaya çıktı.

Çözüm süreci, açılım derken ülkeyi terör yuvasına çevirdiniz. Eskiden dağda yerleri belli olan teröristleri şehirlere indirdiniz.

Sayın Erdoğan’ın "MİT Müsteşarımızı İmralı'ya gönderen benim, Oslo'ya gönderen benim. O benim sır küpüm" sözlerini hatırlatmak isterim.

Devleti temsilen attığı adımlardan sonra kelime oyunu yaparak "PKK ile görüşen hükümet değil, devlet"tir dediğini de hatırlatayım.

Tüm bunlar AKP eliyle yapılmışken, terör meşrulaştırılmışken, dağdaki teröristlere bile söz hakkı verilmişken nasıl oluyor da tüm bunların sorumlusu İYİ Parti olabiliyor?

Hangi akla hizmet ederek böyle çirkin iftiralarla algı operasyonu yapıyorsunuz?

Böyle siyaset olmaz beyler! Erkekçe, mertçe çıkın siyasi arenaya… Çıkın da boyunuzu, posunuzu, endamınızı görelim!