Vergi zamları, alım gücü, enflasyon, emekli ve işçi maaşları ile emeklilerin durumu hakkında değerlendirmeler yapan Mısırlıoğlu, AKP’nin yanlış politikalarını eleştirdi. Mısırlıoğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “İktidarın yanlış politikaları ülkeyi felakete sürükledi. Ne yazık ki ülkemizdeki zengin ve fakir arasındaki uçurum daha da büyüdü. Orta direk diye tabir edilen bir kesim kalmadı. Hepimiz fakirleştik. Ülke gün gün felakete sürüklenirken iktidar vurdumduymaz tavırlarıyla ülke yönetmeye devam etti. Sonunda gelinen noktada açık kapatmak için en büyük yük yine vatandaşın sırtına yüklendi. ÖTV, MTV, KDV gibi zamlarla vatandaşın sırtından geçinmeye, dümeni düzeltmeye çalışan bir iktidarla karşı karşıyayız.”

2 KİLO BUĞDAYA 1 BARDAK ÇAY

Çiftçilerin de TMO ve hükümet eliyle güç duruma düşürüldüğünü belirten Mısırlıoğlu; “Ülkede üretimin kilit noktası olan çiftçilerimiz bu günlerde mahsulünü satma çabasında. Satma çabasında diyorum çünkü attıkları kuş ürküttükleri kurbağaya değmiyor ne yazık ki. Malını değerinde satmayı geçtik, borçla değirmen döndürmeye çalışan çiftçilerimiz üretimini zamanında paraya dönüştüremez hale geldi. Bu gün çiftçi satacağı 2 kilo buğdaydan kazanacağı para ile çarşıda bir bardak çay içebiliyor” dedi.

BU NASIL EMEKLİLİK?

Mısırlıoğlu, maaşlara yapılan zamların ekonomik krizle birlikte çoktan eridiğinin altını çizerek şöyle konuştu: “Asgari ücretle çalışan kesim sözde yeni zam aldı ama geçinemez halde. Asgari ücretin 11.400 TL olduğu bir yerde ev kiraları 10 bin TL’den başlıyorsa adalet bunun neresinde? Emeklilere gelelim, emekli şuan çalışmazsa geçinemez. Emekli olmak demek, bir köşeye geçip dinlenmek, yıllarca çalışarak hak ettiği maaşla rahat bir yaşam sürmek demektir. Ama ne yazık ki bizim ülkemizde emeklilerin çoğu çalışmaya devam ediyor. Çalışmazsa geçinemez çünkü. Seyyanen zam diye bir şey çıkardılar bir de, kelime oyunundan başka bir şey değil. Emekliliği gelmiş büyük bir kesim de şuan emekli olmaya korkuyor. Çünkü seyyanen diye verilen zam onların tazminatını da maaşını da etkilemeyecek”

ÖNCELİK ÜLKE ÇIKARLARI OLMALI

Milletvekili Olgun Sert Konuştu! Milletvekili Olgun Sert Konuştu!

Editör: Afyon ZAFERİM