15-17 Ağustos 2023 tarihleri arasında Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ev sahipliğinde yapılan müsabakalar Prof Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonunda başladı. Müsabakalara Muaythai Türkiye Şampiyonasında madalya almış başarılı 350 sporcu katılıyor. Antrenörlüğünü Serdar Şanlı, Berkan Öner ve Kazım Köken’in yaptığı 10 Afyonlu sporcu da milli takıma girebilmek için mücadele edecek.

MÜSABAKALAR SPORCULARI BELİRLEYECEK

Milli mücadelenin kazanıldığı topraklarda böyle bir müsabakaya ev sahipliği yapmaktan onur duyduğunu belirten İl Müdürü Kasapoğlu, “Türkiye Muaythai Federasyon Başkanlığının yapacağı her organizasyona ev sahipliği yapmaya hazırız. Bugün ve yarın yapılacak müsabakalar neticesinde ülkemizi dünya şampiyonasında temsil edecek sporcular belirlenecek. Ben bu organizasyonun yapımında emeği geçen Federasyon Başkanımıza ve ekibine, hakemlerimize, il temsilciliğimize teşekkür ediyor, tüm sporcularımıza ve antrenörlerine başarılar diliyorum” dedi.

                  

ODAK’ın birinci sayfası: “ODAK yazdı Türkiye konuşuyor” ODAK’ın birinci sayfası: “ODAK yazdı Türkiye konuşuyor”

TÜM SPORCULARA BAŞARILAR DİLİYORUM

Açılış seremonisinde konuşan Federasyon Başkanı Hasan Yıldız, “Çocuklar ve Gençler Milli takım seçmeleri ile Dünya Şampiyonasında yarışacak sporcular belirlenecek. Burada müsabakaları kazanan her sporcumuzun dünya şampiyonasında da altın madalya kazanarak ülkemizin bayrağını göndere çekeceklerine inanıyorum. Tüm sporcu ve antrenörlere başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Editör: Afyon ZAFERİM