AGD Afyonkarahisar Şube Başkanı Muharrem Coşkun, Aksa Tufanı harekâtına yönelik yaptığı değerlendirmede, “İşgalci israil güçleri yıllardır Filistin'e ait topraklar üzerinde her türlü zulmü yaptı. Binlerce Filistinli kardeşimiz kadın, çocuk demeden katledildi. Mescid-i Aksa başta olmak üzere bütün kutsal mekânlarımızda Müslüman kanı döküldü. Hiçbir gerekçe olmaksızın yüzlerce genç esir edilip zindanlara atıldı. Şimdi Aksa Tufanı harekâtıyla Filistinli yiğitler kendilerine ait olan topraklarda meşru müdafaa hakkını kullanıyor” diye konuştu.

KARDEŞLERİMİZİN ZAFERİ İÇİN DUA EDİYORUZ

Coşkun, yaşanan gelişmeleri büyük bir heyecanla takip ettiklerini vurgulayarak şöyle konuştu: “Bugün büyük bir heyecan içerisindeyiz. Bu sabaha hamdolsun, neredeyse ilk defa İsrail’in Filistin topraklarını bombalaması haberiyle değil de Filistinli kardeşlerimizin fetih harekâtı haberiyle uyandık. Sabahtan itibaren kardeşlerimizin büyük bir stratejiyle ortaya koymuş oldukları cihat mücadelesini bir terör eylemi gibi gösterme çabasında olanlar var. İşte biz tam burada, Filistin’deki kardeşlerimizin ortaya koydukları mücadelenin, bu büyük cihadın farkındayız ve kardeşlerimizin yanındayız. Rabbimize şükrediyoruz. Cenab-ı Allah kardeşlerimizin başlatmış oldukları bu fütuhat hareketini başarıya ulaştırsın. Yapabileceğimiz şey oradaki kardeşlerimizin yanında olduğumuzu, bu cihadı desteklediğimizi göstermektir.”

FİLİSTİN İÇİN SAFIMIZI GÖSTERİYORUZ

Türkiye genelindeki bütün AGD şubelerinin ve temsilciliklerinin Filistin halkının yanında olduklarını göstermek için şehir meydanları ve camilerinde toplanarak dua edeceklerini ve desteklerini göstereceklerini kaydeden Coşkun, “Bu desteklerimiz hem safımızı gösteriyor hem de oradaki kardeşlerimize büyük bir moral oluyor. Biz de bugün Afyonkarahisar’da ve tüm Türkiye’de olduğu gibi Filistin’deki kardeşlerimize destek olmak için buradayız” dedi.

KUDÜS'ÜN VE FİLİSTİN'İN KURTULUŞUNA VESİLE OLSUN

Coşkun, “Direnişin yiğit evlatlarının işgalci Siyonist İsrail'e karşı başlattıkları Aksa Tufanı harekâtında muvaffakiyetler diliyorum. Rabbimiz, kardeşlerimize zafer nasip etsin. Kudüs'ün ve Filistin'in kurtuluşuna vesile olsun” şeklinde konuştu.

AFYON ZAFER 

Sandıklı Akdağ Tabiat Parkı'nda Deli Dumrul tarifesi Sandıklı Akdağ Tabiat Parkı'nda Deli Dumrul tarifesi

Editör: Afyon ZAFERİM