Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili ve Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, emekli maaşlarına zam yapılmayacağını ve bir defaya mahsus olmak üzere emeklilere 5 bin lira verileceği açıklamasına sert tepki gösterdi.

EMEKLİ AYLIĞI YETMEDİĞİ İÇİN ÇALIŞMAK ZORUNDA KALANLARA ÖDEME YAPILMAYACAK!

Afyon Belediyesinin ücretsiz otopark hizmeti vatandaşı etkiledi! Afyon Belediyesinin ücretsiz otopark hizmeti vatandaşı etkiledi!

CHP Grup Başkanvekili Burcu Köksal, Türkiye'de insanların emekli olup tekrar çalışmak zorunda kaldıklarını belirterek, "AKP'nin yanlış ekonomik politikaları soncu yıllarca çalışıp emekli olan bir yurttaşımız maalesef tekrar çalışmak zorunda kalıyor. Asıl sorun neredeyse emeklilerimizin yüzde 90'ının çalışmak zorunda olması. Kendileri 3-5 yerden maaş alanlar emekliye bir kereye mahsus 5 bin lira ikramiye verecek, üstelik çalışan emekliye o da yok ve bu ikramiyeyi de hiç utanıp sıkılmadan ‘emeklilere müjde olarak lütuf’ gibi sunuyorlar. Emekli aylığı yetmediği için çalışmak zorunda kalanlara 5 bin liralık ödeme yapılmayacak. Pişkinlikleri arşa ulaştı. Bunu da yaparsa ancak AKP yapar." ifadelerini kullandı.

5 BİN LİRA DA KESİNTİYE UĞRAYACAK

Türkiye'deki 15 milyona yakın emekliden sadece bir bölümünün ikramiye alabileceğinin önemle altını çizen Köksal, "Kasım ayının ilk iki haftasında hesaplara yatması beklenen emekli ikramiyesi dul ve yetim maaşı alanların durumuna göre de kesintiye uğrayacak. Seçim öncesinde bol keseden atan AKP şimdi her zaman olduğu gibi yine tam bir ‘U-dönüşü’ yaptı." şeklinde konuşu.

PANCAR ÜRETİCİSİNE GAREZİNİZ NEDİR? AKP RESMEN ÇİFTÇİYE ARTIK ÜRETİM YAPMA DİYOR

2023 yılı şeker pancarı alım fiyatının ton başına 1855 lira olarak açıklanmasına da tepki gösteren Burcu Köksal, "A kotası pancar fiyatı 1855 lira, C kotası pancar fiyatı 16 polar gelmek şartı ile 1200 lira fiyat verildi. Ama polar ortalaması 12-13 gibi geliyor. 1 polar düştüğünde 115 TL para düşüyor. Yani polar ortalaması 12 olan pancarın fiyatı 950 lira ediyor. Herşeye yüzde yüzün üstünde zam gelirken pancara verilen bu fiyat çiftçiye resmen artık üretim yapma demektir. Pancar üreticisine gareziniz nedir?" diye konuştu. AFYON ZAFER

Editör: Afyon ZAFERİM