FETÖ yalanı ile 120 bin TL’lik dolandırıcılık yapan sahte polisler kıskıvrak yakalandı FETÖ yalanı ile 120 bin TL’lik dolandırıcılık yapan sahte polisler kıskıvrak yakalandı

“MİLLETİMİZ DEĞİŞİMDE KARARLI!”

Millet İttifakı İl Başkanları ilçelerde Sivil Toplum Kuruluşları, kanaat önderleri, esnaf ve vatandaşlar ile sandık güvenliği başta olmak üzere ikinci tur Cumhurbaşkanlığı seçimi için bir dizi görüşme gerçekleştirdiler.

Millet İttifakı'nı oluşturan partilerin İl Başkanları 28 Mayıs 2. tur Cumhurbaşkanlığı seçimine günler kala sahayı boş bırakmıyorlar. İl Başkanları; Emirdağ, İhsaniye, Sinanpaşa, Hocalar, Kızılören, Sandıklı ilçelerinde Sivil Toplum Kuruluşları, kanaat önderleri, esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldiler.

Sivil Toplum Kuruluşları ve kanaat önderleri buluşmasında konuşan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar İl Başkanı Avukat Yusuf Onur Seçme, “Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı seçilmesi için sonuna kadar çalışacağız. Millet İttifakı mensupları olarak Afyonkarahisar’da yoğun bir çalışma yapıyoruz. Türkiye'nin dört bir tarafında söylediğimiz şeyi söyleyeyim. Her kim ki Abdullah Öcalan'ı serbest bırakmayı aklından geçirmekteyse, Allah onun bin kere belasını versin. Türk'le Kürt’ün, Aleviyle- Sünni'nin, Laz'la- Çerkez'in kardeşliğine barış içinde yaşamasına kullandığı oyla seçtiklerine saygı gösterilmesine sonuna kadar arkasındayız. Terörün adı nereden gelirse gelsin, adı İŞİD'de olsa PKK'da olsa her türlü terörün karşısındayız." dedi.

28 Mayıs'ta yapılacak olan ikinci tur cuhmurbaşkanlığı seçimini, "Türkiye'nin önündeki en önemli seçim" olarak nitelendiren Seçme, büyük değişimlerin her zaman bir anda olmadığını, büyük zaferlerin de kolay kazanılmadığını belirtti.

Vatandaşın "bu iş ikinci turda biter" dediğini aktaran Seçme, şunları kaydetti:

"Başımızın üstünedir. Şimdi ikinci tur için yepyeni bir sayfa açıyoruz.

Sahada iki aday kaldı. Sandığa atacağın pusulanın bir tarafında, sarayında evlatlarıyla mutlu mesut manda yoğurduna kaşık sallayıp yatarken, bu güzel ülkenin gençlerinin umutlarını bitiren, yerinden yurdundan eden, analarını babalarını kedere boğan, üstüne bir de onları kovanlar var.”

Sandığa sadece birkaç gün kaldı. Aziz milletimiz geleceğini aynı bir asır önce olduğu gibi kendi azim ve kararlılığıyla kurtaracak."

Bu seçimde kırgınlığa, küslüğe yer olmadığını da belirten Seçme, "Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin 13. Cumhurbaşkanı olacak. Buna yürekten inanıyorum. Çünkü liyakat, nezaket, doğruluk kazanacak. Kemal Kılıçdaroğlu, bu ülkenin 13. Cumhurbaşkanı olacak.” dedi.