"Milletimiz Cumhur İttifakı ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a oy verecektir"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "14 Mayıs’ta milletimiz gerek ülkemizin istikrarı gerekse de dünyadaki konumumuzun daha da güçlenmesi için Cumhur İttifakı ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a oy verecektir.” dedi.

Bakan Çavuşoğlu, çeşitli temaslar bulunmak üzere geldiği Afyonkarahisar’da partisinin seçim koordinasyon merkezi (SKM) açılışına katıldı. Burada partilileri ile birlikte açılışa katılan vatandaşlara seslenen Bakan Çavuşoğlu, 14 Mayıs seçimlerine ilişkin önemli mesajlar verip, partisine destek istedi. Bakan Çavuşoğlu, Millet İttifakı’nın kazanması halinde birtakım risklerin olduğunu belirterek, “Milletimizi kimin ülkemizi yönetebileceğini, hangi ittifakın milletimizin faydasına olacağını gayet iyi biliyor. AK Parti İl Başkanımız Hüseyin Ceyla Uluçay, olumsuz senaryoları ortaya koydu. Eğer ‘Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığını yürüttüğü ittifakın kazanması halinde hangi risklerle karşı karşıya kalabileceğimizi söyledi. Doğrusu bu riskler iç politika, iç güvenliğimiz bakımından da çok önemlidir. Bu riskler ortadadır. Ama ayrıca başta Ukrayna savaşı olmak üzere biz tarafsız, ilkeli ve dengeli bir politika izliyoruz. Mesajlara baktığımız zaman (Millet İttifakı’nın) şunu anlıyoruz; ülkemiz bir tarafı tutacak ve hatta savaşın içerisine girecek, ‘işte şunu göstereceğiz, bunu göstereceğiz’ oysa bölgemiz de bizim tarafsız kalmamız şu anda herkesin imrendiği ve olmak istediği ama baskılar yüzünden de tarafsız olamadığı konumunu kaybetme lüksümüz yoktur. Biz önce milletimizin çıkarlarını düşünmek zorundayız” diye konuştu.

“Başkalarının güdümünde olan siyasi parti ve ittifaklar bunu yapmak isteyeceklerdir”

Yaşanabilecek riskleri milletin daha iyi gördüğünü kaydeden Bakan Çavuşoğlu, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Batılı ‘şöyle istiyor, böyle istiyor’ diye ülkemizin güvenliğini riske aratacak adımlar atamayız, ülkemizin refahını etkileyecek risklere ülkemizi sokamayız. Dolayısı ile başkalarının güdümünde olan siyasi parti ve ittifaklar bunu yapmak isteyeceklerdir, bunu da şimdiden söylemlerinde görüyoruz. Bu bakımdan da ciddi riskler olduğunu görüyoruz, ama milletimiz aslında bizden çok daha iyi görüyor. 14 Mayıs’ta milletimiz gerek ülkemizin istikrarı gerekse de dünyadaki konumumuzun daha da güçlenmesi için Cumhur İttifakı ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a oy verecektir.”

Konuşmaların ardından Bakan Çavuşoğlu ve beraberindeki protokol üyeleri SKM’nin açılış kurdelesini keserek hizmete açtı.

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay SKM açılışında yaptığı konuşmada:

“14 Mayıs ‘ta yapılacak olan seçimler dolayısıyla bugün açıklanan adaylarımıza ve onlarla birlikte çalışacak olan aday adaylarımıza muvaffakıyetler diliyorum. 1400 yıllık bir davamızın savunuculuğunu üstlenen yol ve dava arkadaşlarımızın kutlu yürüyüşü inanıyorum ki her seçim olduğu gibi 14 Mayıs seçimlerinde de zafere ulaşacak ve bir kez daha ümmetin ve 1400 yıllık kutsal davamızın sorumluluğunu üstleneceğiz.

Değerli dava arkadaşlarımı karşımızdaki güruh maalesef ülkenin bölünmesine gidecek her yolu mübah  görerek, ihanet sayılacak her konuyu vaat listesine almıştır. Bu liste öyle ağır bir liste ki ne ülkemizin sınırları kalacak ne insanı, ne de maneviyatını bırakacaklar.

Bugün PKK terör örgütünün içeride ölümü bekleyen elebaşı Abdullah Öcalan’a özgürlük vaat edenler, özgür bir Kürdistan hayali kuruyoruz diyenlere özerklik ile yeşil ışık yakanlar bu ülkenin seçimle bölünmesini, parçalanmasını vaat etmektedir.

-          Millet ittifakının üyeleri, şehit şüheda memleketi olan Afyonkarahisar’da PKK terör örgütünün hapiste yatan üyelerine özgürlük vaat ediyorlar!

-          PKK terör örgüne operasyon yapan Mehmetçiklerimizi vaat ediyorlar?

-          Terör örgütlerinin kitaplarını büyükşehir belediyelerinin kütüphanelerinde sunarak ülkenin bölünmez bütünlüğüne kast ediyorlar!

-          Bu ülkeyi 15 Temmuz’da kana bulayan FETÖ terör örgütü üyelerini serbest bırakmayı vaat ediyorlar!

Değerli dava arkadaşlarım; Çok basit bir denklem var. Bu FETÖ, Erdoğan'ın gitmesini istiyor mu? İstiyor. PKK gitmesini istiyor mu? İstiyor. Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa Birliği, NATO'su, Brüksel'i, hepsi istiyor değil mi Erdoğan'ın gitmesini. Evet istiyor. Acaba Erdoğan ne yapıyor ki Türkiye'ye karşı bu şer ittifakını oluşturan hepsi Erdoğan'ın gitmesini istiyor? Türkiye üzerine hasmane tutumları olan niyetleri olan bütün terör örgütleri ve yapılar Erdoğan'ın gitmesini istiyor.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan kendi milletinin çıkarlarını öncelediği için hazzetmiyor ve gitmesini istiyorlar! Peki Erdoğan giderse ne olacak? Erdoğan gidince bunların istediklerinin hepsi de olacak! Az önce saydığım millet ittifakının vaatlerinin tamamı gerçekleşecek! Terör örgütlerinin hepsini özgürleştirip, terör örgütlerine operasyon yapan Mehmetçikleri ve emniyet mensuplarımızı içeri alacaklar!

Öyle ağır bir ihanet vaat ediliyor ki hem memleketimize hem de maneviyatımızı kast eder üzerinden bile isteye geçiyorlar! Tıpkı seccademizin üzerinden geçtikleri gibi…

Başörtüsü bez parçası, Seccade bez parçası, o bez parçası, bu bez parçası" diyerek  her şeyi  önemsizleştiriyorlar. Söyleyin sizin nazarınızda bayrakta bir bez parçası mı? Bizim için "Başörtüsünü Allah’ın ayeti, Seccade Allah’a teslimiyetin adresi, Bayrak özgürlüğümüzün simgesidir" o yüzden bunları el üstünde tutuyoruz. Bir kişi bunları ayaklar altına alırsa dün koyduğumuz bugün bugün de yarın da kesinlikle tepkimizi ortaya koyarız.

Kendi yanlışınızı görmeyip, yanlışı dillendirenlere kızmaya kimsenin hakkı yok.  Mesele basit; Kim olursanız olun bu milletin milli ve manevi değerlerine saygılı olacaksınız!”