Millet İttifakında Kırılma Yaşandı

“Bizi Yok Sayanı Bizde Yok Sayarız”

Türkiye Değişim Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Kadir Uysal, Millet İttifakına verdikleri desteğe rağmen görmezden gelindiklerini ifade ederek sert bir açıklama yaptı.

Uysal; “Afyonkarahisar Türkiye Değişim Partisi il Başkanlığını seçimlerde yok sayanı bizde yok sayarız” dedi.

14 Mayıs genel seçimleri için Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül arasında gerçekleşen görüşme sonrasında TDP’nin Millet İttifakı’na destek vereceği açıklanmıştı. Yapılan açıklamalar sonrasında Afyonkarahisar’da ittifak ortaklarının birlikte hareket etme kararı aldığı ancak TDP İl Başkanlığı ile temasta bulunmaması üzerine açıklamalarda bulunan TDP Afyonkarahisar İl Başkanı Kadir Uysal sert sözler kullandı.

“İTTİFAK ORTAKLARI NEZAKET ÖRNEĞİ SERGİLEMEDİLER”

Uysal; “Genel Başkanımız Mustafa Sarıgül’ün Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek sözü sonrasında Afyonkarahisar’da 6’lı masanın il başkanları tarafından nezaket için hayırlı olsun diyerek ne aranıldık ne davet edildik ne de davet istediler. Kaldı ki; kendileri Afyonkarahisar’da Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu için değil sadece kendi partilerinden milletvekili adaylarını çıkarabilmek için çaba sarf ettiğini görüyoruz. Bizler Türkiye Değişim Partisi Afyonkarahisar il başkanlığı olarak seçim hakkını almış milletvekili adaylarımız varken çıkarmamış ve Genel başkanımız Mustafa Sarıgül ün nezdinde adaylarımızı kamuoyuna açıklamadık. Parası çok olan isimlerin bu partilerden milletvekili adayı olduklarını gördük” ifadelerini kullandı.

“BU SEÇİMDE KILIÇDAROĞLU MU, VEKİLLER Mİ ÖNEMLİ”

Türkiye Değişim Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı’nın çoğu il başkanın yapamadığı ilçe kongrelerini yaptığını, il kongrelerinde kurucu başkanlıktan seçilmiş başkan olarak görevini sürdürdüğünü ifade eden Kadir Uysal; “Afyonkarahisar Türkiye Değişim Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı’nı yok sayanı bizde seçimlerde yok sayarız. Buradan özellikle belirtmek istiyorum bizler Genel Başkanımız Mustafa Sarıgül’ün talimatları ile Milletvekili Afyonkarahisar da çıkarmadık. Sayın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek verilmesi konusunda sadece kendi partilerinden milletvekili çıkarabilmek için uğraşma çabasına giriliyorsa veya masanın anlaşmaları doğrultusunda CHP nin amblemi altında sadece milletvekili olmak için giriliyorsa anlayalım bilelim” dedi.