Millet İttifakı İlçe Ziyaretlerine Devam Ediyor

Millet İttifakı İl Başkanları ile İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Hakan Şeref Olgun ilçe ziyaretleri kapsamında Emirdağ, İhsaniye, Sinanpaşa, Hocalar, Kızılören ve Sandıklı’yı ziyaret etti. Ziyaretlerde 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçiminin önemine vurgu yapan il başkanlarının ortak mesajı ise ‘değişim’ oldu.

Emirdağ, İhsaniye, Sinanpaşa, Hocalar, Kızılören ve Sandıklı’da  Millet İttifakı mensuplarıyla bir araya gelen İYİ Parti, CHP, SP, Deva Partisi, Gelecek Partisi ve DP İl Başkanları 28 Mayıs seçimleri için ‘Türkiye’3nin dönüm noktası’ mesajını verdi. Başkanlar, seçimi kazanmanın zor olmadığını vurgulayarak seçmenlerin sandıklara sahip çıkması gerektiğini söyledi.  “İktidara ve zafere çok yakınız” diyen il başkanları, ilçelerin bu seçimde önemli rol oynadığını belirtti.

İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Hakan Şeref Olgun, vatandaşlara seslenerek “sandıklara sahip çıkalım” mesajı verdi. Olgun, şöyle konuştu:

“28 Mayıs’ta 0-0 başlayan bir maça çıkacağız. Bu turda en önemli konu sandıklardır. Şimdi kendim de hukukçu olduğum için şunu söylemeliyim; sandık görevlisi ve sandık müşahitleri dışında karşımızdaki AKP iktidarı okul bahçelerinden başlayıp sınıfların içine, salonlara kadar sığmış durumdalar. Bu seçimlerde bizim psikolojik üstünlüğü sağlamamız gerekir. Yani hepimizin sandıklarda olması gerekir. Bizim bu saatten sonra çıkıp çarşı Pazar esnaf oy istememize gerek yok. Bizim Pazar günü bizzat şahsım da dahil sandıkların başından kalkmamamız lazım. Sandıkların başından kalkmazsak bu seçimi alırız. Bu seçimi almama ihtimali yok. Bu seçimde sandık başında oy kullanmayanların bir kısmı gitse seçimi biz alıyoruz ama bizim en önemli konumuz seçim günü uyumadan sandıklara sahip çıkmamız ve Emirdağ İlçe Seçim Kurulu birleştirme tutanaklarını Afyonkarahisar’a göndermeden bizim hem ilçe seçim kurulu hem de sandık başkanlığını terk etmememiz ve olabildiğince de kalabalık ve yoğun şekilde bulunmamız gerekiyor. Cumhur İttifakı sandıklarda birbirlerini tanımak için bir turuncu kalem icat ettiler. Bu seçimde de duyumlarımıza göre Atatürk resimli kalem taşıyacaklarmış. Bizim taşıyacağımız simge de bu gün yarın belli olacak. Bunlar da bütün ilçelere dağıtılacak ve hepimiz bu şekilde organize olacağız. Ben özellikle diyorum ki; orada her okulun ve sandığın önünde 30-40 kişi oluşturursak biz psikolojik üstünlüğü ele geçiriyoruz.”