Millet İttifakı Geniş Katılımlı Toplandı

Millet İttifakı il ve ilçe teşkilatları, İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı ev sahipliğinde bir araya geldi. Gerçekleştirilen koordinasyon toplantısında ortak çalışma alanları belirlenerek stratejiler konuşuldu.

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Teşkilatları ile Millet İttifakı mensubu siyasi partilerin teşkilatları bir araya gelerek seçim koordinasyonu konusunda fikir alışverişinde bulundu. Sandıklara hakim olma konusunun öncelikli olarak vurgulandığı koordinasyon toplantısında parti teşkilatlarının çalışma alanları da belirlendi.

İYİ Parti, CHP, SP, DP, Deva Partisi ve Gelecek Partisi’nin il ve ilçe teşkilatlarının katılım sağladığı koordinasyon toplantısı İYİ Parti Seçim Koordinasyon Merkezi’nde yapıldı. Toplatıya İYİ Parti Milletvekili Av . Hakan Şeref Olgun’da katıldı.

Geniş katılımlı toplantıda Millet İttifakı’nın seçim stratejileri masaya yatırıldı. Sandık güvenliğinin de öncelikli olarak ele alındığı toplantının ardından bir açıklama yapan İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, toplantının ana gündeminin sandık güvenliği ve seçim stratejileri olduğunu belirterek Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçilmesinin Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği açısından bir dönüm noktası olacağını söyledi.

İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Hakan Şeref Olgun’da yaptığı konuşmada  28 Mayıs Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimlerinde kendisinin de sandık başında olacağını belirterek, “Tüm Afyonkarahisarlı hemşerilerimi sandıklara bekliyorum. Unutmayın bu seçimlerin ardından Afyon’un 3 Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacak” dedi.

İYİ Parti Seçim Koordinasyon Merkezinde Millet İttifakı Partilerin İl Başkanları ve yöneticileri ile bir araya gelen Milletvekili Olgun, çok sayıda avukat arkadaşının da okullarda görevlendirildiğini belirtti.

14 Mayıs seçimlerinde AK Partililerin ortaya koyduğu oyunların tek tek ortaya çıkardığını anlatan İYİ Parti Milletvekili Hakan Şeref Olgun; “Sandık başında ceplerinde göstere göstere AK Parti rozetli kalemlerin olduğunu dikkat ettik. Bunları yaptığımız itirazlar neticesinde kaldırdığımızı düşünüyorum. Bunlara önümüzdeki seçimlerde asla ve asla müsaade etmeyeceğiz. Ben de sandık başında olacağım ve bu seçimi alacağız. Başka yolu yok” dedi

28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde herkesin eşit şekilde yeniden bir yarışa girileceğini belirten Olgun; “Bu seçimler Afyonkarahisar’ımız için oldukça önemli. Neden derseniz, Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kazanması halinde Cumhurbaşkanı Yardımcılarının birisi benim Genel Başkanım, birisi Afyonlu, ikisi de Afyon'un damadı olacak. Bu ilimiz için oldukça önemli. İlimizin yeterince yatırımı alabilmesi için bu çok önemli. Bunun da bilincinde olarak, tüm halkımızı sandık başına oy kullanmaya, Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermeye çağırıyorum” diye ifade etti.

 “Demokrasinin bir gereği olan seçimler, vatandaşların 5 yılda bir sandığa gitmesiyle söz sahibi olduğu bir süreçtir. Bu süreci en iyi şekilde değerlendirmek ve sandıklarımıza sahip çıkmak adına bu toplantıyı gerçekleştirdik. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu gün gelinen noktada hükümetin basiretsizliği ve adaletsizliği sebebiyle pek çok konuda vatandaşı zor durumda bırakmaktadır. Eğitimde, sağlıkta, ekonomide, ticarette, tarımda vatandaşlarımız zor şartlar altında mücadele vermektedir. Saraylarda altın varaklı koltuklarda oturanların koltuk sevdası yüzünden halk git gide fakirleşmektedir. Ülkemiz yolgeçen hanına dönmüş, kimlerin ne amaçla ülkemize girip çıktığı bilinmez hale gelmiştir. Üzülerek belirtmek isteriz ki bu toplumsal farklılaşma, zamanla yozlaşma ve asimile olma durumunu da beraberinde getirecektir. Yol yakınken önlem alınmalı, gerekli değişiklik sağlanmalıdır. İktidarın bencil tutumu ülkemizin gençlerini umutsuz ve mutsuz kılmaktadır. Bu sebepledir ki geleceğimizin teminatı gençlerimiz bizim en büyük umudumuzdur. Unutmayalım ki gelişim, değişimle başlar.”

Millet İttifakı mensubu siyasi partilerin il başkanlarının ortak açıklamasıyla toplantı sona erdi.