MHP’de Seçim Kampanyası Başladı

14 Mayıs tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri için Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar il teşkilatı seçim kampanyasını Emirdağ ilçesinden başlattı.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter ve MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’ın katılımı ile Emirdağ ilçesinde düzenlenen programa İl Başkanı Mehmet Kocacan, İl Başkan yardımcıları ve yönetimi, İlçe başkanları, belediye başkanları, İGM ve belediye meclis üyeleri, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

YÖNTER, “CUMHUR İTTİFAKI OLARAK 400 MİLLETVEKİLİ HEDEFLİYORUZ”

Emirdağ ilçesinde vatandaşlara seslenen MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, Afyonkarahisar'da iddialı olduklarını dile getirdi. Yönter,  “Milli Mücadele'nin başarıya ulaştığı ve cumhuriyetin kurulduğu bu kutlu toprakların 100. yılda Cumhur İttifakı ile MHP'ye çok güçlü bir destek vereceğine yürekten inanıyoruz.  Biz, kutlu bir davayız. Bu demokratik bir mücadele. Cumhurbaşkanlığı seçiminde adayımız belli kararımız nettir. Milletvekili genel seçiminde, milletvekili sayımızı artırmak amacımızdır. Aynı zamanda Cumhur İttifakı'nı da nitelikli çoğunluğa ulaştırmak istiyoruz. 400 milletvekili hedefliyoruz” dedi.

TAYTAK, “SIKILMADIK EL, ÇALINMADIK KAPI BIRAKMAYACAĞIZ”

MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, “İnanıyoruz başaracağız. Çalışacağız, başaracağız. Adayımız belli kararımız nettir. Önümüzde liderimiz genel başkanımız devlet beyimiz var.  Afyon denildiği zaman her zaman şunu söyler. ‘Cumhuriyetin kazanıldığı topraklara gidiyoruz’ der. ‘Bu topraklar Milliyetçi Hareket Partisi’nin ruhunu taşıyor der’. Bizlerde bunun İçin sıkılmadık el, çalınmadık kapı bırakmayacağız. 2018 seçimlerinde bizlere destek verdiniz meclise gönderdiniz. 5. Yılımıza yaklaştık. 5 yıldır Allah’a şükürler olsun dediklerimizin tamamını yerine getirmeye çalıştık. İlçelerimizde, beldelerimizde, köylerimizde hizmet götürmeye çalıştık. Bu Cumhur ittifakının sayesinde hizmetlerimizi artırabildik. İnşallah milletvekili adayı kardeşlerimizle birlikte omuz omuza çalışacağız.” dedi.

KOCACAN: “ADAYLARIMIZLA OMUZ OMUZA VEREREK DURMADAN ÇALIŞACAĞIZ”

MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, “28. Dönem milletvekili adaylarımızla çıktığımız bu kutlu yolda Afyon ilimize ve Emirdağ ilçemize kendi katkılarıyla şereflendiren çok değerli Genel Başkan Yardımcımız İzzet Ulvi Yönter başkanıma, geçmiş dönemdeki Milletvekilim şimdi de milletvekili adayımız Mehmet Taytak Beye, ikinci sırada Yücel Genç kardeşime, üçüncü sırada Mehmet Emin Demiral kardeşime, Hakan Çolpan kardeşime, İsmail Aydoğmuş ve Mustafa Güllü kardeşime velhasıl emeklerini döktükleri bu yolda arzuladıkları istekleri neyse rabbim önlerini açık etsin diyorum.” dedi. Ardından heyet konvoy eşliğinde Afyonkarahisar Milliyetçi Hareket Partisi İl Binasına geçerek bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

YÖNTER, “MHP OLARAK AFYONKARAHİSAR’DA ÇOK İDDİALIYIZ”

Basın toplantısında konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Dr. İzzet Ulvi Yönter, “Afyonkarahisar seçim kampanya dönemini MHP olarak başlatmış vaziyetteyiz. Değerli milletvekili adaylarımız Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Beyefendi tarafından ilan edildi. Afyonkarahisar’ımızın değerli milletvekili adayları artık milletimizin Afyonkarahisarlı hemşerilerimizin huzurundadır. Biz Afyonkarahisar’da çok iddialıyız. Milli mücadelenin başarıya ulaştığı, cumhuriyetin kurulduğu bu kutlu toprakların cumhuriyetin yüzüncü yıl dönümü adına Cumhur İttifakı’na ve MHP’ye çok güçlü bir destek vereceğine yürekten inanıyoruz. Biz milletvekili adaylarımızı gönülden destekliyoruz. Sayın Genel Başkanımızın Afyonkarahisarlı hemşehrilerimize selamını getirdik. İl teşkilatımızın, il başkanımız, yönetimi, ilçe başkanlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, yan kuruluşlarımız, bütün dava arkadaşlarımız 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği Genel Seçiminde başarıya inanmış vaziyette her zaman dediğimiz gibi gayret bizden, Tevfik Allah’tan, sefer bizden, zafer Allah’tan. Biz başaracağız. Afyonkarahisar’da en iyi sonucu alacağız” diye konuştu.  Basın toplantısının ardından Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilatı iftar programında bir araya geldi.