Milliyetçi Hareket Partisi  MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, MHP İl Başkanı Ahmet Kahveci, Merkez İlçe Başkanı İbrahim Danaoğlu, Afyonkarahisar Muhtarlar Derneği Başkanı Suat Uygur ve dernek üyesi muhtarları dernekte ziyaret ettiler.

 BU YOLU YÜRÜMEKTEN GURUR DUYUYORUZ

Ziyaret sırasında konuşan MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, 31 Mart seçimleriyle birlikte Türkiye'nin yeni bir döneme gireceğini söyledi. MHP olarak Afyonkarahisar'da merkez Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt'la birlikte İl Başkanı Ahmet Kahveci, İl Başkan Yardımcıları, KAÇEP İl Temsilcisi Av. Nesrin Çelikbilek, Merkez İlçe Başkanı İbrahim Danaoğlu ile beraber muhtarları ziyaret etmek istediklerini belirten Milletvekili Taytak, "Her zamanki gibi bizleri sıcak bir şekilde karşıladığınız için çok teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki sürecin yoğun geçeceği gözüküyor. Bizlerde aynı tempo ve çalışma içerisinde devam edeceğiz. Afyonkarahisarımız uzun yıllar AK Partili Belediye Başkanlarımız tarafından yönetildi. Allah onlardan razı olsun ellerinden geldiğince Afyonkarahisar'da kendi anlayışları içerisinde hizmet ederek çalıştılar. Elbette bizim adaylığımız daha iyisini daha güzelini yapacağız. Meseleleri daha çok takip edip, üretken bir Belediyeciliği sürdüreceğiz mantığı içerisinde Türkiye'nin her yerinde MHP bayrağının dalgalandığı Belediyelerin olması anlayışı içerisinde Afyonumuzda da size sunabileceğimiz kaliteli, haysiyetli, şerefli, namuslu, uzun yıllardır hepinizin tanıdığı köklü bir ailenin bireyi Sezer Küçükkurt'la karşınıza çıktık. Öncelikle bizim doğru bir tercihte bulunmamız gerekiyordu. Doğru bir tercihi seçmenimize sunmamız gerekiyordu ki seçmenlerimizin de 'Tamam buraya bir destek verilir.' algı ve güvenini oluşturabilelim” dedi.

ADAYIMIZI TANITALIM

Göz göre göre kaderine terk edildi! Göz göre göre kaderine terk edildi!

MHP İl Başkanı Ahmet Kahveci, siyasiler olarak kendileriyle birlikte muhtarlar içinde zorlu bir seçim sürecinin başladığını belirterek, "Bu zorlu süreçte Allah hepimizin yardımcısı olsun. Bizlerin aday sayısı kısıtlı. Ama bildiğim kadarıyla hemen her mahalle de 6-7 muhtar adayı var. Şimdiden muhtar adaylarımıza da başarılar diliyorum. Bu seçimlerde MHP olarak hiçbir muhtar adayına yakın değiliz. Hiçbir muhtar adayına uzakta değiliz. Bizden istediğiniz ne varsa bize ulaşırsanız. Biz taraf gözetmeksizin size yardımcı olmak için elimizden geleni yapacağız. Biz Sayın Sezer Küçükkurt'la birlikte huzurunuza geldik. Sezer beyden yapılmasını istediğiniz, çözülmesini istediğiniz problemleri mahallelerinize geldiğimizde alacağız. Ama şimdiden genel seçim ortamında nasıl çalışılır, sizlere nasıl bir hizmet sunarız, bununla ilgili konuşalım, tanışalım, hem adayımızı tanıtalım, sizlere bir merhaba demek için geldik. Hem sizlere hem de bize şimdiden başarılar diliyorum efendim." diye konuştu.

AYIRMADAN, AYRIŞTIRMADAN CANLA BAŞLA ÇALIŞMAKTIR

MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Küçükkurt, Afyonkarahisar Muhtarlar Derneği üyelerini ziyarette Sivil Toplum kuruşunda  bir zamlar görev aldığını belirterek  derneklerin sıkıntıları ve dertleri ortak olduğunun  altını çizerek  basın yoluyla elinden geldiği kadar yardımcı olduğunu ifade etti Başkan Adayı Küçükkurt ilerleyen konuşmasında  şunları söyledi: " Biz yetki alanımız dahilinde, basın yoluyla, bu sorun ve sıkıntıların çözümü noktasında Sayın Muhtarlarımızla omuz omuza dayanışmaya çalıştık. Gücümüz bugüne kadar buna yetmişti. Sözle ve kalemimizle, basın yoluyla yanlışları ifade etmeye, doğruya sevk etmeye çabalamıştık. Bugün Allah nasip etti, sağ olsunlar partimiz bize bu emaneti yükledi. Sözle ve kalemimizle, basın yoluyla düzeltmeye çalıştığımız yanlışları ya da yapılması gerekenleri bundan sonrası için hep birlikte el birliğiyle düzeltmeye, doğruya sevk etmeye çalışacağız. Muhtarlar gerçekten basın gibi Afyonkarahisar'ın gözü kulağıdırlar. En ince kılcal damalara kadar şehrin kılcal damarlarını, sorunlarını, problemlerini bilen, yaşayan, gören insanlardır. Bu nedenle Afyonkarahisar Belediyesi'nin muhtarlarımızla her zaman iç içe, diyalog içerisinde olması gerekmektedir. Allah nasip ederse, milletimiz bize bu emaneti verirse, Mevla'nın nasibinde de varsa bizim derdimiz kişilerle ya da bölgelerle değil şehrin sorunlarıyla insanların yaşadığı problemlerle olacak. Afyonkarahisar Belediyesi'nin kendisini bu şekilde konumlandırması gerektiğini biliyoruz. şeyler. Sağ olsunlar parti teşkilatımız, İl Başkanımız, Milletvekilimiz bize bu yönden her türlü güvenceyi veriyorlar. Afyonkarahisar'ı birlikte yönetmemiz gerektiğini, el birliğiyle, akıl birliğiyle yönetmemiz gerektiğini sürekli olarak ön şart olarak koyuyorlar. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin de zaten seçim parolası bu yönde ayırmadan, ayrışmadan canla başla şeklindedir” dedi.

ALINAN KARARLARDA MUHTARDA YER ALMALI

MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt ve beraberindeki heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Afyonkarahisar Muhtarlar Derneği Başkanı Suat Uygur, şunları kaydetti “Toplam 131 muhtarımız var. Merkez de 58 muhtarımız var. 22 Köy muhtarımız var. 51 Belde muhtarımız vardır. Hepimiz birlik ve beraberlik içerisinde tek çatı altında çalışıyoruz. Bizim muhtarlar olarak sizlerden beklentimiz Belediye Meclisi'nde bir muhtarın mahallesiyle ilgili alınan kararlarda o muhtarın da bulunmasını istiyoruz. En azından ilgili bir komisyonda mahallesini ilgilendiren bir konuda o mahalle muhtarının da yer almasını istiyoruz. Sizin de söylediğiniz gibi biz muhtarlarla birlikte, kesinlikle muhtarlarımızın şahsi talepleri olmadığı gibi mahallesiyle ilgili sıkıntı ve sorunların çözümüne yönelik başarılı bir çalışma sürdürülmesi temennisiyle hayırlı bir seçim süreci diliyorum” dedi.

Kaynak: BÜLTEN