Hırsızlık suçundan 5 yıl hapis cezası ile aranan şahsı jandarma yakaladı Hırsızlık suçundan 5 yıl hapis cezası ile aranan şahsı jandarma yakaladı

İl Jandarma Komutanlıkları ile İl Emniyet Müdürlüklerince son 5 gün içerisinde yapılan operasyonlarda, 1230 ruhsatsız tabanca, 163 kurusıkı tabanca, 50 uzun namlulu tüfek, 225 ruhsatsız av tüfeği olmak üzere toplam 1668 silah ele geçirildiğini anlatan Yerlikaya, 2 bin 36 şüphelinin gözaltına alındığını aktardı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul, İzmir, Adana, Bursa ve Şanlıurfa'da ele geçirilen ruhsatsız silahlarla gözaltına alınan şüpheli sayısına ilişkin şunları kaydetti: "İstanbul'da 322 tabanca, 23 uzun namlulu tüfek ele geçirildi. 471 şüpheli gözaltına alındı. İzmir’de 92 tabanca ele geçirildi. 138 şüpheli gözaltına alındı. Adana’da 85 tabanca ele geçirildi. 101 şüpheli gözaltına alındı. Bursa'da 52 tabanca, 2 uzun namlulu tüfek ele geçirildi. 76 şüpheli gözaltına alındı. Şanlıurfa’da 56 tabanca, 2 av tüfeği ele geçirildi. 59 şüpheli gözaltına alındı" dedi.

Operasyonları gerçekleştiren jandarma ve emniyet ekiplerini tebrik eden Yerlikaya, operasyonların Afyonkarahisar'da da gerçekleştirildiği belirtilerek, bu büyük çaplı operasyonlarda görev alan jandarma ve emniyet teşkilatlarının gayretli çalışmaları övüldü. Bakan, ruhsatsız silah temin eden ve kaçakçılık yapanlarla mücadeleye kararlılıkla devam edileceğini vurguladı ve güvenlik güçlerinin başarısına dikkat çekti.

Kaynak: CEMİLE KAYTAN