“MAKAM ARZUSU DÜŞMANLIĞA DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR”

Millet İttifakı’nın İl Başkanları Şuhut, Dazkırı, Başmakçı, Evciler ve Dinar ilçelerinde Sivil Toplum Kuruluşları, Kanaat Önderleri, Esnaf ve Vatandaşlarla sandık güvenliği ve ikinci tur seçimleri için bir araya geldi.

Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Beytullah Karataş ziyaretlere dair yaptığı açıklamada şunları ifade etti;

Seçim sürecinde özellikle koltuk sevdası olan siyasiler maalesef kardeşliğe sığmayan bir tavır içerisine girmiştir. Birbirimizi çok yakinen bildiğimiz halde akla hayale gelmeyecek iftiralar atılıyor. Makam ve mevki elde etme arzusu düşmanlığa dönüştürülüyor. Kucaklaşmayı unutup gözünü iktidar hırsı bürümüş birtakım siyasiler, saldırdıkça saldırıyor iftiralar atıyor, kardeşliğimizi düşmanlığa dönüştürüyor. Yıllar boyu kardeşçe yaşadığımız Anadolu’da Alevi-Sünni, Kürt-Türk, sağcı, solcu, ilerici, gerici gibi ayrımlarla bizi parçalayıp, bölmek istemediler mi? Şimdi bunu seçim sandığını bahane ederek bazı siyasiler yapmak istiyorlar. Milletimizin gösterdiği başarılar, kazandıkları parlak zaferler birlik ve beraberlik sayesinde elde edilmiştir. Bunun en güzel örneği Çanakkale Zaferi ve Kurtuluş Savaşıdır. Türk Milleti birlikte güçlüdür ve kardeşlik duygusu ile dünyaya hâkim olmuştur. Kardeş olmak insan ve Müslüman olmanın da gereğidir.

İKTİDAR SORUNLARA KARŞI DUYARSIZ

Karataş, AK Parti’nin milletin sorunlarına karşı duyarsız olduğunu belirterek, “Bizler milletimizin sorunlarını dinlemeye devam ediyoruz. Hayatın her alanında, vatandaşlarımızın ekonomik ve sosyal anlamda ağır sorunlar yaşadığı gerçeğini iktidar partisi görmezden gelse de Millet İttifakı paydaşları olarak bizler; ekonomiden adalete, gençlerimizin sorunlarından, işsiz vatandaşlarımıza, çiftçilerimizden emeklilerimize, esnafımızdan memurlarımıza kadar, her bir vatandaşımızın, iktidar karşısında hakkını, hukukunu savunmaya, milletimizin gerçeklerini, iktidara göstermeye çalışıyoruz. Onlar çeşitli manşet haberlerle algı tiyatrosu çevirirken biz, şehrimizi karış karış dolaşıyor, vatandaşımızın derdini dinliyoruz. Onlar her şeyin yolunda olduğunu, ülkenin her manada büyüdüğünü söylese de biz, vatandaşlarımızın yaşamış olduğu sorunları bizzat gidip görüyoruz. Onlar, ekonominin çöktüğünü, gençlerin işsiz olduğunu, vatandaşın geçinmekte zorlandığını inkâr edip sonra porsiyonları küçültün dese de biz, esnafın halinin perişan olduğunu, zorlukla ayakta durduğunu, birçoğunun kepek kapattığını ve iflasın eşiğinde olduğunu; işsizliğin arttığını, vatandaşlarımızın her geçen gün borçlandığını ve evlerini geçindirmekte zorluklar yaşadığını halkın içinde olarak bizzat görüyoruz’’ dedi.

AK PARTİ’NİN OY ORANI DÜŞTÜ

İktidarın milletten uzaklaştığını ve sorunların çözümüne karşı duyarsızlaştığını söyleyen Karataş; Halkımız bu duyarsızlığa karşı olarak 14 Mayıs’ta Ak Parti’ye kırmızı kartını gösterdi. 2018 genel seçimlerine göre şehrimizde Ak Parti’nin % 10’un üzerinde oy kaybettiğini görmekteyiz. 14 Mayıs sandık sonuçları vatandaşımızın Ak Parti’den ümidini kestiğini göstermektedir. 28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminde de Sayın Erdoğan’a milletimiz artık yeter diyecektir. Milletimiz, İktidarın zenginlik masallarını dinlemeyi değil; güçlü, zengin ve mutlu bir ülkede yaşamak istiyor. Millet İttifakı olarak biz bunu başaracağız. Milletimiz bunu gördü. Vatandaşlarımız iktidardan şikayetçi, iktidardan umudunu kesmiş durumda. 28 Mayıs’ta inşallah Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı yaparak ilk adımımızı atacak ve milletimize huzuru, barışı ve saadeti getireceğiz’’ dedi.