Mahmut Emin Birliktir, AK Parti Milletvekili Aday Adayı

Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mahmut Emin Birliktir, AK Parti Milletvekili aday adaylığına müracaatını yaptı.

Daha sonra ESOB önünde düzenlediği toplantı ile açıkladı. Toplantıda ESOB Başkanı Cengiz Üstün başta olmak üzere il içi ve dışından esnaf temsilcileri hazır bulunarak Birliktir’e destek verdiler.

Toplantı açılışında konuşan ESOB Başkanı Cengiz Üstün, “14 Mayıs 2023 tarihinde Türk milleti olarak sandığa gidileceğini söyledi. Üstün, “Esnaf teşkilatları olarak tüm siyasi partilere aynı yakınlıktayız bir tanesi hariç. Biz diyoruz ki, üvey evlat olmayalım. Esnaf sanatkarın sesi duyulsun istiyoruz. Son 5 yıldır yaşadığımız sıkıntılar bar. En son asrın felaketi dediğimiz depremdir. Bu sıkıntılardan esnafımız daha çok etkilendi. Bizler bu sıkıntıların giderilmesi açısından her türlü katkıyı veriyoruz. Esnafların sesi gür çıksın istiyoruz. Sayın Birliktir’in aday adayı olacağını duyduk. Emin Başkanımız gibi birleştirici daha çok aday adayı çıksın istiyoruz. Az olsun ama nitelikli olsun.” dedi