Mahalle İftarları Sona Erdi

Belediyemiz tarafından düzenlenen mahalle iftarları, Dairecep, Mecidiye, Kayadibi ve Kasımpaşa mahallesindeki programla son buldu.

Ramazan ayına elveda demeye hazırlanırken 58 mahalle için yapılan iftar programları sona erdi. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek Ramazan boyunca hemşehrileri ile birlikte farklı mahallelerde kurulan gönül sofralarında iftar açtı. Son iftar programı ise Dairecep, Mecidiye, Kayadibi ve Kasımpaşa mahallelerinde yapıldı. İftar öncesi vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet eden Zeybek Başkan hatıra fotoğrafları çekindi.

HALKIMIZA YÜREKTEN TEŞEKKÜR EDİYORUM

İftar öncesi konuşan Başkanımız Zeybek, belediyenin mahallelerde kurduğu iftar sofralarının sevgi, kardeşlik ve dayanışma ruhuna katkıda bulunduğunu söyleyerek, “Bereketiyle manevi coşkumuzu hat safhaya çıkaran mübarek Ramazan ayının son mahalle iftarında Dairecep, Mecidiye, Kayadibi ve Kasımpaşa mahallesi sakinleri ile birlikteydik. Pandemi nedeni ile iki yıldır aynı sofrada buluşamadığımız hemşehrilerimle bu Ramazan hem sevincimizi hem de ekmeğimizi paylaştık. Bir ve beraber olmak adına iftar programları vesilesi ile vatandaşlarımızla kucaklaştık. Mahalle iftarları, iftar çadırı ve iftar yemeği dağıtımları kapsamında 15 kurum ve kuruluş ile 200 binden fazla kişiye sıcak yemek ulaştırıldı. 10 noktada kurulan iftar çadırları ve dağıtım yerleri ile Ramazan ayının güzelliğini birlikte yaşadık. Cenab-ı Hak nice Ramazanlara sağlıkla erişmemizi nasip etsin. Bizleri tüm samimiyetiyle karşılayan halkımıza yürekten teşekkür ediyorum. Bayramlarını kutluyor, nice bayramlara sağlıkla, huzurla, bir ve beraber şekilde ulaşmayı temenni ediyorum” dedi.

Editör: Haber Merkezi