MAHALLE İFTARLARI SAHİPATA'DAN BAŞLADI

GELENEKSEL İFTAR COŞKUSU

         Afyonkarahisar Belediyesi, yardımlaşma ve dayanışmanın en üst düzeye çıktığı Ramazan ayında, iftar çadırları ve dağıtım noktalarıyla bu yıl da vatandaşlarımıza sofralarını açıyor.

         Afyonkarahisar Belediyesi tarafından her yıl Ramazan ayında geleneksel olarak düzenlenen mahalle iftar programları Sahipata Mahallesi ile başladı. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Sahipata, Veysel Karani ve Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.

Afyonkarahisar Belediyesi’nin büyük ilgi gören geleneksel mahalle iftarları yoğun katılımla gerçekleşiyor. Sahipata, Veysel Karani ve Hoca Ahmet Yesevi Mahallelerinden başlayan iftar programı ile Zeybek Başkan hemşehrileri ile buluştu. Programa; Başkanımız Mehmet Zeybek, eşi Sevim Zeybek, Vali Vekili Uğur Kolsuz, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, Başkan Yardımcılarımız Süleyman Karakuş, Barış Dal, mahalle muhtarları, birim müdürleri ve mahalle halkı katıldı.

ZEYBEK BAŞKAN'DAN BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI

         Hep birlikte dualar ile açılan iftar ardından hemşehrileri ile hasbihal eden Başkanımız Mehmet Zeybek hitaplarında ise; “Değerli hemşehrilerimiz hepimizin Ramazan-ı Şerif’i mübarek olsun. Cenab-ı Hak yenilerine kazasız belasız sağlıcakla erişmeyi nasip etsin. Ramazan’ı hep birlikte bir araya gelip iftarlarımızı beraber yapalım istedik. Rabbim birliğimizi beraberliğimiz bozmasın. Ülkemizi fesatçıların, çıkarcıların, hainlerin emelinden korusun. Sayın Cumhurbaşkanı’mıza da sağlıklı uzun ömürler versin, başımızdan eksik etmesin” diyerek birlik ve beraberlik mesajı verdi.

GÖNÜLLERİN BAŞKANI GÖNÜL SOFRASINDA

         Vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşan Zeybek Başkan iftar öncesi bol bol hatıra fotoğrafları çekildi. Vatandaşlarla tek tek selamlaşan ve ramazanlarını tebrik eden Zeybek Başkan, yapılan duaların ardından mahalle sakinleriyle birlikte orucunu açtı. Vatandaşlarımızın mübarek Ramazan ayını tebrik ederek, sağlık ve afiyetle daha nice iftarlarda birlikte olmayı dileyen Başkanımız, katılımlarından dolayı tüm mahalle sakinlerine teşekkür etti.