“LGBT ile erkek erkeğe kadın kadına, insan hayvan evliliğini meşrulaştırıyorlar”

 

Seçim çalışmaları kapsamında Çay ilçesinde bir miting yapan AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay ve Milletvekili Veysel Eroğlu burada birer konuşma yaptı. Uluçay “LGBT ile erkek erkeğe kadın kadına, insan hayvana evliliği meşrulaştırıyorlar” diyerek millet ittifakının vaatlerini hedef aldı. Milletvekili Eroğlu da “Çay barajı tarımsal ekonomiyi büyüttü” dedi. Milletvekili adayı Ethem Karahan da AK Parti’nin Çay’a ayrı bir önem verdiğini ifade etti.

 

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Çay ilçesinde miting yaptı. Milletvekili Veysel Eroğlu ve milletvekili adayı Ethem Karahan ile birlikte Çaylı vatandaşlarla bir araya gelen AK Parti heyeti yoğun bir teveccüh ile karşılaştı.

“Erkek erkeğe kadın kadına, insan hayvana evliliği LGBT ile meşrulaştırıyorlar”

Burada bir konuşma yapan Başkan Uluçay, Millet İttifakının LGBT ile ilgili amaç ve hedeflerini anlattı. Erkek erkeğe ve kadın kadına evliliği normal gören bu zihniyetin Türkiye'de asla ama asla kabul edilemeyeceğini ifade eden Uluçay “Bunun yaygın olduğu Hollanda'ya bir baktığınız zaman gerçek fotoğrafı çok daha iyi bir şekilde göreceksiniz. Hollanda'da erkek erkeğe ve kadın kadına evlilik normal ve yasal durumdadır. Millet İttifakının toplumdan gizleyip bir sonraki açıklayacağı adımı da budur. Bu durum insan hayvan evliliğini de normal bir şeymiş gibi sunmaktadır. Bunların toplumumuza anlatmadığı üstünü kapattığı sessiz kaldığı budur. Bizim inancımız LGBT'yi lanetliyor, Lut kavmi yüzden helak edilmiştir. Hiçbir Müslüman sapkın LGBT'yi asla ama asla meşrulaştıramaz, meşrulaştıran da Müslüman olamaz. Burada mesele sağ ya da sol meselesi değil, ideoloji meselesi de değil. Burada mesele bizim Türk aile yapısına bir hançer misali saplanmak istenen bir kavramın sokulmasıdır. Hiçbir anne baba evladının hem cinsiyle evlenmesini, ya da bir hayvanla evlenmesini kabul etmez, edemez. İşte bu zihniyetin sakladığı da budur. Neden milletimizden bu iğrenç amaçlarınızı sağlıyor, gizliyorsunuz. Çünkü bizi milletimiz bunları kabul etmeyecektir ve yüzünüze de bunu adeta bir tokat misali çarpacaktır” dedi.  

“Çay barajı tarımsal ekonomiyi büyüttü”

Milletvekili Veysel Eroğlu da “Yıllardır Çay ilçemize büyük yatırımlar yaptık ve yapmayı da sürdüreceğiz. Afyonkarahisar’ın en büyük barajı olan Çay barajını ilçemize kazandırmanın onurunu yaşıyoruz. Çay barajının verimli bir şekilde su tutarak halkımıza hizmet vermesi ve tarımsal ekonomiyi büyük oranda büyütmesi bizler için de büyük bir gururdur” dedi.

“Çay’a ayrı bir önem veriyoruz”

Milletvekili Ethem Karahan da yaptığı konuşmada AK Parti hükümetlerinin Çay ilçesine ayrı bir önem verdiğini kaydederek şunları söyledi: Çay bizim için ayrı bir önem ve yere sahiptir. Bu yüzden bölgenin en büyük barajı buraya yapılmış ve siz saygıdeğer Çay halkımıza hizmet vermektedir.