Kurtuluş’ta “Oylar Hocaya”

Afyon İYİ Parti Milletvekili adayı Mustafa Enis Arabacı seçim çalışmalarını Kurtuluş caddesinde sürdürdü. Cadde ve ara sokaklarda bulunan esnafları tek tek ziyaret eden Arabacı’yı, “Merak etme doktorum Oylar Hocaya diye karşıladılar.

Bugün kar ederek sattığımız ürünün yerine yarın zarar ederek dolduruyoruz, biz hayatımızda böyle bir ekonomik sıkıntı görmedik diyen Kurtuluş caddesi esnafı artık yeter değişim şart diyor. Cadde esnafı, “Daha öncede krizler, hayat pahalılıkları yaşanıyordu ama bu kadar derin ve uzun süren bir krizle ilk defa karşılaşıyoruz. Bazen en temel ihtiyaçlarını bile insanlar almamak için direniyor. Bu ülke hiçbir zaman taneyle alış veriş yapan, gramla alış veriş yapan bir ülke olmadı. Karpuz dilimle satılıyor tarihte böyle bir şey görülmüş değil yeter artık değişim şart” dediler.

Esnafın sorunlarını dinleyen Mustafa Enis Arabacı, “Yaşadığınız sorunları biliyorum. Bende bu şehre yatırım yapan istihdam sağlayan birisi olarak aynı sorunları bizde yaşıyoruz. Günlük değişen fiyatlar, sürekli değişen etiketler, işletme sahiplerinin üzerindeki yükü çok iyi biliyorum. 1400 kişiye iş imkanı yaratan birisi olarak üzerinizdeki yükü çok iyi biliyorum. Ben bu şehirden milletvekili adayı oldum. Doğup büyüdüğüm, hayatımın tamamını buraya adadığım bu kadim şehre bir borç biliyorum ve Afyonkarahisar halkına birde milletvekili olarak hizmet etmek istiyorum. Sizin karşınıza çıktım takdir sizin. İnanın daha iyi bir hayat mümkün. Daha iyi bir hayat sizin vereceğiniz oylarla olacak” dedi.

Girdiği her iş yerinde büyük bir sevgiyle karşılanan Mustafa Enis Arabacı’ya özellikle gençlerin ilgisi fazlaydı, “Afyonkarahisarımızda keşke herkes sizin gibi olsa. Yaptığınız yatırımları biliyoruz. Bu şehre değer katanlardansınız. Onun için doktorum hiç merak etmeyin Oylar Hocaya. Sizin gibi bir adayımız olduktan sonra hangi partili diye bakmayız. Yeter ki sizin gibi milletvekillerimiz olsun. KPSS, Öğrenci kredileri, mülakat, işsizlik canımıza yetti. Gençler hayat pahalılığından evlenemez hale geldi. Evlilik yaşı 35’leri buldu. 20 yıl önce 3 çocuk diyorlardı, şimdi o 3 çocuktan 2 tanesi işsiz bunun hesabını kim verecek” diyerek tepkilerini dile getirdiler.