Kumartaşlı ”Yeter artık şehit aileleri üzerinden siyaset yapmayın”

Şehit ve Gaziler Derneği Başkanı İsmail Kumartaşlı, iktidar ve muhalefet temsilcilerine veryansın ederek, “Yeter artık biz şehit aileleri ve gazilerin üzerinden siyaset yapmayın... Biri diyor HDP ile görüşüyor, öbürü diyor hayır görüşmüyoruz. Biri diyor HÜDAPAR ile görüşüyor. Öbürü diyor hayır görüşmüyoruz. Başka bir şey yok”

Kumartaşlı’nın açıklamaları şöyle:

SÖZÜM VEKİL ADAYLARINA

İttifak liderleri, siyasi parti genel başkanları, siyasi parti il başkanları, milletvekilleri, milletevekili adayları. sözüm sizlere....Yeter artık biz şehit aileleri ve gazilerin üzerinden siyaset yapmayın... Biri diyor HDP ile görüşüyor, öbürü diyor hayır görüşmüyoruz. Biri diyor HÜDAPAR ile görüşüyor. Öbürü diyor hayır görüşmüyoruz. Başka bir şey yok... Siz kendi siyasetinizi yaparken binlerce șehit anne babası ne hale düşüyor? Psikolojileri ne halde biliyor musunuz? bilemezsininiz.

ELİNİZDE BAŞKA MALZEME YOK

Bir oy için iktidarı muhalefeti hepiniz şehitleri, gazileri kullanıyorsunuz. Çünkü elinizde başka malzeme yok. Dūn Mardin'de bir şehidimiz oldu. Tokat'ta son yolculuğuna uğurladık. Bir de yaralı askerimiz vardı. Bu gün Şırnak'ta araç kazasında 2 askerimiz şehit oldu. 4 askerimiz yaralandı. Şimdi Suriye Telabyad bölgesinde bombalı saldırı sonucu 2 polis şehit, 7 polis yaralı.

MEMLEKETE ŞEHİT GELMİŞ KİMİN UMRUNDA

Afyonkarahisar milletvekili ve adayları sosyal medya hesaplarında hiçbiri baş sağlığı ve geçmiş olsun  paylaşım yapmadı. Tabi önemli olan oy memlekete şehit gelmiş kimin umurunda. Helva sizin evde kavrulmadıkça bizi anlayamazsınız. Camiam adına kınıyorum hepinizi. Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet ailelerimize sabir yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.