Ormanlık alanlara girişler yasaklandı! Ormanlık alanlara girişler yasaklandı!

Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı, 2023-2024 sanat sezonunda Türkiye'deki 476 tiyatroya toplam 55 milyon lira maddi destek sağlayacak.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Batuhan Mumcu başkanlığında, Bakanlığa bağlı sanat kurumlarının genel müdürleri ve komisyon üyelerinin katılımıyla "Özel Tiyatrolara Maddi Destek Değerlendirme Komisyonu" toplantısı düzenlendi.

Komisyonun değerlendirmesinin sonucunda, başvurularını eksiksiz bir şekilde tamamlayan tüm tiyatroların maddi destek almaya hak kazandığı belirlendi. Destek, 77'si geleneksel, 95'i çocuk oyunlarına odaklı ve 304'ü profesyonel olmak üzere toplamda 476 tiyatroya verilecek.

Bu desteğin amacı, özel tiyatro salonlarının sanat yaşamına daha fazla katkıda bulunmalarını teşvik etmek ve sürdürülebilirliğini sağlamaktır. Aynı zamanda, tiyatro alanında resmi istihdamın teşvik edilmesi ve daha fazla Türk oyun yazarının eserlerinin tercih edilmesi yoluyla Türk tiyatrosunun gelişimine katkı sağlama hedeflenmektedir.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın maddi destek sağladığı özel tiyatroların listesine, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü'nün resmi internet sitesinden erişilebilecek.  AFYON ZAFER