Köksal, “Vatandaşın AKP'ye güveni kalmamış, bay bay AKP”

CHP Afyonkarahisar Milletvekili ve 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. Burcu Köksal, Emirdağ İlçesi'nde esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Köksal, "Gittiğimiz her yerde görüyoruz ki, vatandaşın AKP'ye güveni kalmamış. Halkın iktidarında ülkemizi adaletle yöneteceğiz. Türkiye'yi ithalata bağımlı olmaktan kurtaracağız" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili ve 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. Burcu Köksal, beraberinde CHP İl Başkanı Av. Yusuf Onur Seçme, Saadet Partisi İl Başkanı Beytullah Karataş, Dereçine Belediye Başkanı Ömer Yıldız, CHP Milletvekili Adayları Fatih Aydın, Abidin Yağcı, CHP Emirdağ İlçe Başkanı Barış Can, CHP Çobanlar İlçe Başkanı Beytullah Cihan, CHP Bolvadin İlçe Başkanı Ömer Çengel, CHP İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Saadet Partisi, DEVA Partisi, CHP gönüllüleriyle Emirdağ İlçesi'nde pazar esnafını ve vatandaşları ziyaret ederek 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem milletvekili genel seçimi için destek istedi.

İKTİDARIMIZDA İŞSİZLİK SON BULACAK, KİŞİ BAŞINA MİLLİ GELİR İKİ KATINA ÇIKACAK

Emirdağ İlçesi'nde de vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Milletvekili Burcu Köksal, "İktidarımızda, sürdürülebilir ve kapsayıcı bir kalkınma stratejisiyle yatırım, istihdam, verimlilik ve teknoloji eksenli bir dönüşümle Türkiye’yi "Orta Gelir Tuzağı"ndan kurtarıp "Yüksek Gelirli Ülkeler” arasında sağlam ve kalıcı bir konuma getireceğiz. Ekonomik dengeleri tahkim edecek, makroekonomik ve finansal istikrarı tesis edecek tutarlı ve akılcı politikaları güçlü bir program çerçevesinde uygulayacağız. Enflasyonu iki yıl içinde düşük tek haneye kalıcı bir biçimde indireceğiz. Türk lirasına yeniden itibar ve istikrar kazandıracağız. Ortalama büyüme hızının yüzde 5’in üzerinde gerçekleşmesini sağlayacağız. Beş yılın sonunda dolar cinsinden kişi başına milli gelirimizi en az iki katına çıkaracağız. Beş yılda en az 5 milyon ilave, nitelikli ve insan onuruna yaraşır gelir sağlayan iş imkanı oluşturacak, işsizliği tek haneye indireceğiz." dedi.

TÜRKİYE İTHALATA BAĞIMLI OLMAKTAN KURTULACAK

Millet İttifakı iktidarında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi sonrası dönemdeki haksız gelir ve servet transferi ile rant devşirmeye dayalı politikalara son vereceklerini kaydeden Köksal, "Gelirin bireyler, haneler ve bölgeler arasında adil ve dengeli dağılımını sağlayacağız. Son yıllarda ciddi biçimde kötüleşen kamu mali dengelerini kontrol altına alacak, borç ve faiz yükünün sürdürülebilir seviyelerde tutulmasını sağlayacağız. Verimlilik, yüksek katma değer ve rekabetçiliğe dayalı sektörel politikalarımızla üretim yapısını ithalata bağımlı olmaktan kurtaracak ve ekonomimizi sürdürülebilir bir dış denge yapısına kavuşturacağız. Uluslararası döviz rezervlerini güçlendireceğiz. Türkiye’yi yeniden “Yatırım Yapılabilir Ülke” kredi notuna kavuşturacağız." şeklinde konuştu.