Milli Eğitim Bakanlığı’nın tüm yöneticilerinin bir gecede görevden alındığını belirten CHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Burcu Köksal, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) Milli Eğitim Bakanı’na seslenişini hatırlatarak, “Sahte milliyetçiler bizim milliyetçiliğimizi anlayamazlar. Biz vatanseverlik mücadelesini meclis kürsüsünden her fırsatta verdik” dedi.

ANDIMIZ’I KALDIRANLAR MİLLİYETÇİLİKTEN BAHSEDİYORLAR!

MİLLETVEKİLİ YURDUNUSEVEN AFYONKARAHİSAR’A DAVET ETTİ MİLLETVEKİLİ YURDUNUSEVEN AFYONKARAHİSAR’A DAVET ETTİ

Köksal, Andımız’ın kaldırılmasını hatırlatarak şöyle konuştu: “Türk’üm, doğruyum, çalışkanım demenin, yurdunu ve milletini sevmenin, andımızı sevmenin neyi rahatsız etti de kaldırdınız? Ben bu haykırışı Meclis kürsüsünden de yaptım. Çakma milliyetçiler bizim içimizdeki vatan sevgisini anlayamazlar” dedi.

SIĞINMACILAR BU ŞEHİRDEN GİDECEK

Afyonkarahisar’ın en ciddi sorunlarından biri olan Suriyeli sığınmacılar hakkında görüşlerini her fırsatta dile getiren Köksal, şöyle konuştu: “Mecidiye ve Kurtuluş Caddesi daha işler, daha canlı olmalı. Oradaki esnaflarımızın kazanması gerekiyor. Bir de tabi o bölgede çok yoğun bir sığınmacı var. Orada yaşayan hemşehrilerimizin çok ciddi sıkıntıları var. Kentin birçok noktasına sığınmacılar dağılmış durumda ama Mecidiye’de çok yoğun. Üstelik Mecidiye’ye El-Mecidiye deme cüretini gösteriyorlar. Biz Belediye Başkanı olduğumuzda o sığınmacıları bu memleketten göndereceğiz. Afyonkarahisar Belediyesi’nin nimetlerinden sığınmacılar değil, Afyonkarahisarlı hemşerilerim faydalanacak” ifadelerini kullandı.

ULAŞIM SIKINTISINA BATTI-ÇIKTILARLA ÇARE BULACAĞIZ

Başkan Adayı Köksal, ulaşım problemine battı-çıktılar ile çözüm bulacaklarını belirterek, “Özellikle İkinci Küçük Sanayi Sitesi’nin giriş ve çıkışlarını kolaylaştırmak için çevreyolu Hoca Ahmet Yesevi kavşağından İkinci Küçük Sanayi Sitesi’ne ulaşımı kolaylaştıracak Akarçay köprüsü ve bağlantı yollarını tamamlayacağız. Ankara yolu fuar kavşağına bir battı çıktı yapılacak. Afyonkarahisar’ın en hızlı gelişen mahalleleri Kanlıca, Esentepe, Ataköy ve TOKİ konutlarından kent merkezine Erkmen ve Çakırköy ile Zafer Kent Parkı’ndan İzmir karayoluna ulaşımı sağlayacak bağlantı yollarını yapacağız. Bunları da oldu bittiyle değil danışarak yapacağız” dedi.

Kaynak: BÜLTEN