CHP Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal, yerel yönetimlerin bütçesi hakkında algı operasyonu yapıldığını belirterek iktidar partisi ya da muhalefet partisi fark etmeksizin her belediyeye nüfus oranında bütçe ayrıldığına dikkat çekti. Köksal, “Siz şimdi parayı ister 3-5 kişiyi zengin etmek için harcarsınız isterseniz vatandaşa hizmet etmek için harcarsınız. Benim tercihim hizmet yönünde. Yani parayı tabana yayacağım” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili ve Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, yaklaşan yerel seçimler öncesi belediye başkan adayı olarak başlattığı ziyaret turunu tüm hızıyla sürdürüyor. Mahalle mahalle gezerek gerek semt pazarlarında gerekse cadde ve sokaklarda esnaf ziyaretleri gerçekleştiren Köksal, halkın nabzını tutarak herkesten seçim yarışında destek istiyor.

KADINLAR, GENÇLER, ÇOCUKLAR VE ESNAFLAR ÖNCELİKLİ

Avrupa Parlamentosu seçimlerinde ilk sonuçlar açıklandı Avrupa Parlamentosu seçimlerinde ilk sonuçlar açıklandı

Kadınlar ve gençlerin daha sosyal ve özgüvenli bir yaşam sürmesi için her fırsatta bu konuya dikkat çeken Köksal, kadınların ve gençlerin kişisel gelişimlerine katkıda bulunacağına söz verdi. Ortaya koyacağı projelerin kadınları, gençleri, çocukları, esnafları ve ihtiyaç sahiplerini gözeten projeler olacağını vurgulayan Köksal, şöyle konuştu:

“Gerek görev sürem boyunca gerekse yerel seçim adaylık sürecinde Afyonkarahisar’ı karış karış dolaştım. Ben bu şehrin evladıyım. Yıllarca hemşehrilerimin hakkını hukukunu korumaya çalıştım, onların sesi oldum. Belediye başkanlığı görevi de bana layık görülürse bunu da en güzel şekilde yerine getireceğimden eminim. Kadınlarımız için ürettikleri ürünleri satabilecekleri mekanlar hazırlayacağız. Meslek edindirme kursları açacağız. Ayrıca çalışmak isteyen kadınlar için şehrimizde fabrikalar kurulmasına ön ayak olacağız. Kadın işsizliğini çözmek için çalışacağız. Her bir kadın arkadaşımın kardeşi, ablası, arkadaşı olarak sorunları olduğunda kapım her zaman onlara açık olacak.”

LOKUMCULAR SİTESİ YETERLİ HİZMETİ ALACAK

Lokum imalathanelerini ziyaret eden Köksal, bu iş yerlerinin hak ettiği hizmeti alacağına dair söz vererek, “Afyonkarahisar’ımız Türkiye’nin en güzel lokumlarının üretildiği yer. Lakin imalatçıların bulunduğu site yeterli hizmeti alamamaktan muzdarip. Çevre düzenlemesini yapacağız; çöplerinin düzenli alınmasını sağlayacağız. Lokum imalatçılarımızı özellikle yaz dönemi daha yoğun hissedilen koku probleminden kurtaracağız. Ayrıca daha geniş imalathanelerinde yapılması için çalışacağız" dedi.

BÜTÇE KONUSUNDA ALGI OPERASYONU YAPILIYOR

Köksal, yerel yönetimlerde algı operasyonu yapılmaya çalışıldığına dikkat çekti. “İktidar partisi ya da muhalefet partisi fark etmeksizin her belediye nüfusu oranında bir bütçeye sahip olur.” diyen Köksal, şöyle konuştu: “Bir bütçemiz var, İller Bankası’ndan bütün belediyelere nüfusu oranında bir ödenek gönderiliyor. Hangi partili olursanız olun sizin ilinize ödenek gönderiliyor. Ayrıca belediyenin gelirleri var. Siz şimdi parayı ister 3-5 kişiyi zengin etmek için harcarsınız isterseniz vatandaşa hizmet etmek için harcarsınız. Benim tercihim hizmet yönünde. Yani parayı tabana yayacağım.”

Kaynak: BÜLTEN