Köksal, “Mutfaktaki yangın son bulacak”

CHP Afyonkarahisar Milletvekili ve 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. Burcu Köksal, halkın iktidarında mutfaktaki yangının son bulacağını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili ve 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. Burcu Köksal, beraberinde CHP Milletvekili Adayları Fatih Aydın, İbrahim Kadıoğlu, CHP İl Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP Sandıklı İlçe Başkanı ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Saadet Partisi İl Başkanı, Saadet Partisi Sandıklı İlçe Başkanı, Saadet Partisi Kadın Kolları Üyeleri ve partililerle birlikte Sandıklı İlçesi ile ilçeye bağlı; Akharım Kasabası, Ekinova, Kusura, Menteş, Sorkun köylerinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem milletvekili genel seçimi için destek istedi.

VATANDAŞLAR AKP'YE EN GÜZEL CEVABI SANDIKTA VERECEKLER

Esnaf ve vatandaşlara “Millet İttifakı” iktidarında yapılacakları detaylarıyla anlatan Milletvekili Burcu Köksal, "AKP'liler, ‘Hızlı tren getiriyoruz.’ dediler. 2013’te temel attılar, ‘2015’te bitecek’ dediler geçti. ‘2018’de bitecek’ dediler, o da geçti. Şimdi ‘2025 yılında bitireceğiz’ diyorlar. Halkı aldatan AKP'ye halkımızda sandıkta en güzel cevabı verecek. Afyonkarahisar’dan Cumhur İttifakına hiç oy çıkmayacak. 2015 yılından bu yana Ramazan ve Kurban Bayramlarında emeklilere birer maaş ikramiye verin diyoruz. En az asgari ücret kadar olsun dedik ama vermediler. Halkın iktidarında emeklilerimiz bayramlarda 15 bin liralık ikramiye alacaklar." dedi.

HALKIN İKTİDARINDA 4-5 YERDEN MAAŞ ALMA DÖNEMİ BİTECEK

Halkın iktidarında motorlu taşıtların ilk iktisabında ödenen özel tüketim vergisinin, yeşil vergi politikaları çerçevesinde yeniden düzenleneceğini kaydeden Köksal, "Millet İttifakı'nda vergi denetimini iş dünyası üzerinde siyasi baskı kurmanın bir aracı olmaktan çıkaracak, Gelir İdaresi’ni uygulamada özerk hale getirecek ve performans denetimine tabi olmasını sağlayacağız. Saray hükümeti asgari ücrete sözde zam yaptı. Ama neredeyse saat başı tüm temel ihtiyaçlara zam üstüne zam geldi. Kaşıkla veren AKP kepçeyle aldı. Sözde yapmaya kalktıkları ama yapmadıkları tüm hizmetler vatandaşa borç olarak geri döndü. Saray iktidarında demokrasi ortadan kalktığı gibi vatandaşın en ufak eleştirisine dahi tahammül gösterilemedi. Halkın iktidarında, halkın dediği olacak. Savurganlığa son vereceğiz, israf olmayacak. Kamuda adam kayırma olmayacak. Akçeli işlere bulaşan, rüşvet alan büyükelçiler, bürokratlar görevden alınacak. 4-5 yerden maaş alma dönemi bitecek. Piyasadaki yangına son vereceğiz. Çiftçilerin ve esnafın kredi faizleri silinecek. Şehit yakınları ve gaziler için toplanan yardımlar hak sahiplerine teslim edilecek. İnşallah 14 Mayıs hepimizin bayramı olsun. Yolumuz açık, yolumuz aydınlık olsun. Birleşe birleşe kazanacağız." ifadelerini kullandı.