MİLLETİMİZE HİZMET ETME SEVDAMIZDAN VAZGEÇMEYECEĞİZ MİLLETİMİZE HİZMET ETME SEVDAMIZDAN VAZGEÇMEYECEĞİZ

CHP Belediye Başkan adayı Av. Burcu Köksal, yabancı uyruklu düzensiz göçmenlerin bu memleketin öz evlatlarından daha kıymetli hale getirildiklerine vurgu yaparak açıklamasına şöyle devam etti: “Sığınmak üzere ülkeye giren bir kitle bizim şehrimizde kendi özerkliğini ilan ederken onlara çanak tutanlar vatan hainliği yapmaktadır. Benim güzel memleketim kültürel yozlaşmaya açık hale getirilirken sessiz kalanlar; yarın öbür gün oluşabilecek toplumsal sorunlara, kaosa, karmaşaya zemin hazırlıyor. Misafir diye aldıkları insanları vergiden muaf tutan, sağlık harcaması yaptırmayan, bedava kamu hizmetleri sunan ve yerleşik hayata geçirenler bizim esnafımızın, çocuklarımızın, yaşlılarımızın, gençlerimizin, öğrencilerimizin, işçilerimizin hakkına girmektedir. Bu gün Afyonkarahisar’ımızın en işlek caddelerinden birinde örneğini görmüş olduğumuz bu kuyumcu dükkanı; bir millete, bir memlekete, bir tarihe ihanettir. Derhal ivedi bir şekilde bu yanlışlar silsilesinden dönülmeli, yabancı uyruklu şahıslar bu memleketten gönderilmelidir. Ben bunun sözünü her fırsatta veriyorum.”

BİZİM ESNAFIMIZ KILI KIRK YARARKEN SURİYELİLER ÇATIR ÇATIR DÜKKAN AÇIYOR

Tanınan pozitif ayrıcalıklar neticesinde Suriyelilerin Afyonkarahisarlı vatandaşlardan daha geniş haklara sahip olduğuna dikkat çeken Köksal, şöyle konuştu: “Yabancı uyruklu vatandaşları yurda sokanlar onların misafirden ziyade ev sahibi gibi yaşamalarına müsaade edenler bu ülkedeki ekonomik krizi görmezden gelip onlara ekonomik ayrıcalıklar tanımaktan utanmıyorlar. Benim memleketimde işçi, emekli, öğrenci, esnaf herkes kan ağlıyor. Herkes hayallerinden bile tasarruf edecek duruma geldi. Açlık ve yoksullukla sınanan insanlarımız varken sığınmacıların zenginleşmesini izlemek kanımıza dokunuyor. Bu sığınmacılar sigortasız, masrafsız işçi olarak görülüp bizim vatandaşımıza nazaran daha az maliyetle iş yerlerinde çalıştırılıyor. Benim memleketimin gençleriyse işsiz geziyor. Bu sığınmacılar kamu hizmetlerinden yararlanırken öncelikli ve ücretsiz olarak faydalanıyor. Benim vatandaşımsa bürokrasi ve yüksek maliyetlere yenik düşüyor. Benim Mehmetçiğim Suriye’de canını ortaya koyarken Suriyeli gençler burada eli cebinde geziyor, sokaklarda hır gür çıkarıyor, toplum huzurunu bozuyor, suça karışıyor. Benim esnafım bir adım atacağı zaman kılı kırk yararken sözde sığınmacılar benim memleketimde çatır çatır dükkan açıyor, esnaflık yapıyor.”

DÜKKAN AÇACAK KADAR ZENGİNSENİZ GİDİN KENDİ ÜLKENİZDE AÇIN

Köksal, Suriyeli sığınmacıların AK Parti eliyle arsızlaştırıldığını söyleyerek açıklamasına şöyle devam etti: “Ben her fırsatta söylediğim gibi bir kez daha söylüyorum; 1 Nisan itibari ile eğer Belediye Başkanı seçilirsem onların kadim şehrimizden gitmeleri için ne gerekiyorsa yapacağım. Uzayan misafirlikleri sona erecek. Hemşehrilerimin hakkı yenmeyecek. Ülkemize ve şehrimize daha fazla zarar vermeden derhal ait oldukları yere geri gönderilecek. Madem ki dükkanlar açacak kadar zenginsiniz, gidin kendi ülkenizde yapın işinizi kardeşim!”

Kaynak: BÜLTEN