Köksal, “Bizim iktidarımızda kimse çalamayacak”

CHP Afyonkarahisar Milletvekili ve 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. Burcu Köksal, "Millet İttifakı" iktidarında Türkiye'deki aşırı yoksulluğu sıfırlayacaklarını söyleyerek, "Halkın iktidarında haksız gelir ve servet transferi ile rant devşirmeye dayalı politikalara son vereceğiz. Yolsuzluk ve kamu israfının önüne geçilecek" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili ve 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. Burcu Köksal, beraberinde CHP Afyonkarahisar Milletvekili Adayları Fatih Aydın, Abidin Yağcı, CHP İl Başkanı Av. Yusuf Onur Seçme, Saadet Partisi İl Başkanı Beytullah Karataş, Demokrat Parti İl Başkanı Hikmet Bülbül, DEVA Partisi İl Başkanı Kadir Daylık, CHP İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Millet İttifakı ortakları; Saadet Partisi, Demokrat Parti, DEVA Partisi, Gelecek Partisi Yönetim Kurulu Üyeleri, Saadet Partisi Kadın Kolları ve partililerle birlikte Fuar Alanı'nda kurulan Sahipata Pazarında esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem milletvekili genel seçimi için destek istediler.

ENFLASYON TEK HANEYE İNECEK, TÜRK LİRASI YENİDEN İTİBAR KAZANACAK

Vatandaşların yoğun ilgisi ve sevgi seli ile karşılaşan Milletvekili Köksal, Millet İttifakı iktidarında yapılacakları anlatarak, "Enflasyonu iki yıl içinde düşük tek haneye kalıcı bir biçimde indireceğiz. Türk lirasına yeniden itibar ve istikrar kazandıracağız. Ortalama büyüme hızının yüzde 5’in üzerinde gerçekleşmesini sağlayacağız. Beş yılın sonunda dolar cinsinden kişi başına milli gelirimizi en az iki katına çıkaracağız. Beş yılda en az 5 milyon ilave, nitelikli ve insan onuruna yaraşır gelir sağlayan iş imkanı oluşturacak, işsizliği tek haneye indireceğiz. 2018 sonrasında yeniden gündeme gelen aşırı yoksulluğu sıfırlayacağız. Haksız gelir ve servet transferi ile rant devşirmeye dayalı politikalara son verecek, gelirin bireyler, haneler ve bölgeler arasında adil ve dengeli dağılımını sağlayacağız. Beş yılın sonunda yıllık ihracatı 600 milyar dolar seviyesine, ihracatın kilogram değerini 2 doların üzerine, yüksek teknoloji ürünleri ihracatının payını ise iki katına çıkartacağız. Verimlilik, yüksek katma değer ve rekabetçiliğe dayalı sektörel politikalarımızla üretim yapısını ithalata bağımlı olmaktan kurtaracak ve ekonomimizi sürdürülebilir bir dış denge yapısına kavuşturacağız." şeklinde konuşu.

MİLLET İTTİFAKINDA YOLSUZLUKLAR SONA ERECEK, GEREKSİZ HARCAMALAR YAPILMAYACAK

CHP Afyonkarahisar Milletvekili ve 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. Burcu Köksal, pazar yeri ziyaretinin ardından beraberindeki heyetle birlikte Çıkrık, Beyyazı ve Işıklar kasabalarında vatandaşlarla bir araya geldi. Burada da vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Milletvekili Köksal, "Millet İttifakı" iktidarında Merkez Bankası’na fiyat ve finansal istikrarı sağlama dışında sorumluluklar yüklemeyeceklerini söyledi. Köksal, "Merkez Bankası kanununda temel görevleri, araç bağımsızlığını ve üst düzey atamaları ilgilendiren değişikliklerin TBMM’de nitelikli çoğunlukla yapılabilmesini sağlayacak mevzuat düzenlemesini gerçekleştireceğiz. Merkez Bankası bağımsızlığına müdahaleye ve yetki-sorumluluk çatışmasına yol açan, hiçbir işlevselliği bulunmayan Fiyat İstikrarı Komitesi’ni kaldıracağız. TCMB’nin İstanbul’daki birimlerinin tekrar Ankara’ya taşınma sürecini mümkün olan en kısa sürede sağlayacağız. Merkez Bankası rezervlerinin şeffaf olmayan bir biçimde ve dolambaçlı yollarla satışına ilişkin işlemleri idari ve hukuki denetime tabi tutacak, tespit edilen hata, usulsüzlük, yolsuzluk ve kamu zararının sonuna kadar takipçisi olacağız. İktidara gelir gelmez yeni Kur Korumalı Mevduat hesabı açılmasını durduracak, mevcut hesapları vade sonlarında kapatacağız. İtibar gerekçesine sığınılarak gerçekleştirilen tüm gereksiz harcamalara son vereceğiz." ifadelerini kullandı.