Popüler televizyon dizisi "Kızıl Goncalar" idari para cezası ile gündemde. RTÜK, dizinin "Milli ve manevi değerlere, genel ahlaka ve ailenin korunması ilkesine aykırı" içerik yayınladığını ileri sürerek, cezalandırma yoluna gitti. Yapım şirketi Gold Film ve FOX TV ise adli makamlara başvurarak karşı dava açtı.

ADAYLIĞININ DÜŞECEĞİNİ BİLMİYOR MUYDUN? NEDEN MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ'Nİ ŞAHSİ İSTİKBALİNE ALET ETTİN? ADAYLIĞININ DÜŞECEĞİNİ BİLMİYOR MUYDUN? NEDEN MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ'Nİ ŞAHSİ İSTİKBALİNE ALET ETTİN?

Yayınlanan ilk bölümden itibaren eleştirilerin odağında olan "Kızıl Goncalar", RTÜK'ün başlattığı soruşturma sonucu 9 milyon TL lik ceza ve iki kez yayın durdurma cezasına çarptırıldı. RTÜK'ün bu cezasına karşılık FOX TV ve yapım şirketi hukuki yolları tercih ederek dava açtı.

Kızıl Goncalar'ın yapım şirketi ve kanalı, 9 milyon TL'lik ceza veren RTÜK'e karşı dava açtı

Gazeteci Birsen Altuntaş'ın yaptığı habere göre RTÜK tarafından verilen cezanın gerekçeleri, diziye ev sahipliği yapan FOX'un sahibi olan Huzur Radyo TV Anonim Şirketine bildirildi. Cezaya itiraz eden FOX TV ve Gold Film, mahkemeden "yürütmenin durdurulması" kararı çıkmazsa dizinin 3. bölümü 8 Ocak'ta yayınlanamayacak.

Özgü Namal ve Özcan Deniz gibi başarılı oyuncuların rol aldığı "Kızıl Goncalar", farklı inanç ve düşüncelere sahip iki karakterin - Levent ve Meryem'in - hayatlarının kesişmesini ele alıyor. Dizi, annelik ve babalık gibi kavramların bütünleştirici gücünü ve evlat sevgisinin önemini vurguluyor.

Kızıl Goncalar'ın yapım şirketi ve kanalı, 9 milyon TL'lik ceza veren RTÜK'e karşı dava açtı

Kaynak: CEMİLE KAYTAN