ORTAK AKILLA ÇÖZÜM 

Afyonkarahisar'ın manevi Sultanlarından, “Sahib-ül Karahisar”ın manevi sahiplerinden Mısri Hazretlerinin türbesinin bulunduğu Mısri Mahallesi’nin şehrin en eski yerleşim yerlerinden bir tanesi olduğunu belirten Sezer Küçükkurt, Mısri Mahallesi'nin kentsel dönüşüm alanı ilan edilmesi sonrası büyük tartışmalar yaşandığını söyledi. Aday Küçükkurt, "Bu tartışmaların sonunda mağdur olan Mısri Mahallemiz de yaşayan Afyonkarahisarlı hemşerilerimiz oldu. Halbuki bu yaşananlara hiç gerek yoktu. Biz bu mahallenin, bu sokakların çocuğu olarak; Bu mahallede meşhur Kaymakçı Hidayet Amcamızın evi, Filizatanlar'ın evi, Sütçülerin evi var. Yine Mısri Mahallemizden Abdi Kale'ye çıkıyoruz. Hacı Nuh, Sarıkız Kayalıkları var. Sarıkız Kayalıklarında bizim çocukluğumuz geçti. Mısri Mahallemiz de birçok dostumuz, arkadaşımız, büyüğümüz var. Bu insanlarla konuşarak, diyalog sağlanarak ortak akılla çözüm üretilseydi, bugün bu mahalle belki de Afyonkarahisar'ın en güzel yaşam merkezlerinden bir tanesi olacaktı. Uzunca bir zaman kaybettik. Bu zaman kaybına sebep olanlar bugün yeniden Mısri Camii ve Kentsel Dönüşüm Projesi üzerinden yeni mağduriyetler oluşturmanın çabası içerisindeler" dedi.

HAYAL ÜRÜNÜ VAATLERLE ÇÖZÜLEMEZ

MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, sözlerini tamalarken yapılan projelerin akıl yoluyla yapılacağını ve Mısri Mahallesindeki hak sahipleri olan vatandaşlarla fikir alışverişinde bulunarak ortam çözüm üreteceklerine değindi. Aday Küçükkurt “Mısri Camii çevresindeki Kentsel Dönüşüm Projesi de Afyonkarahisar'ın değişik bölgelerindeki diğer sıkıntılarda Ankara'da masa başında hazırlanıp, Afyonkarahisar'a gönderilen ya da gerçekleşme imkanı olmayan hayal ürünü vaatlerle çözülemez. Ne Ankara bir parsel üzerinde yaşayan üç ailenin varlığından haberdar olabilir, ne de hayali projeler buradaki insanların mağduriyetini giderebilir. Olacak işe bakmamız lazımdır” dedi.

Küçükkurt’tan, bisikleti çalınan küçük kıza sürpriz! Küçükkurt’tan, bisikleti çalınan küçük kıza sürpriz!

Akıl birliği ile çözüm üretme amaçları olduğunu kaydeden Aday  Küçükkurt, Afyonkarahisar Mahallerinde yaşanan mağduriyetlerin çözümünü de vatandaşlarla istişarelerde bulunarak yapacağını vurguladı. Aday Küçükkurt son olarak şunları kaydetti “ Bizim bu konudaki tavrımız ve kararımız Afyonkarahisar'ın kendi insanlarıyla bu mahallenin sakinleriyle bu işlere çözüm üretmektir. Değerli hemşerilerimiz eğer bizlere sahip çıkarlarsa, desteklerini ve dualarını bizden esirgemezlerse buraların, yaşanan sıkıntıların, mağduriyetlerin çözümü de Allah'ın izniyle MHP sayesinde olacaktır. Katkınızı, desteğinizi, duanızı bekliyoruz. Allah'a emanet olunuz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: BÜLTEN