İlk olarak Başkan Dr. Mustafa Çöl,  kaymakam Önder Çengel’e sıcak suyun tek elden dağıtımı ile ilgili bilgiler verdi. Tamamen uzaktan otomasyon olarak yapılan projeyi anlatan Başkan Dr. Mustafa Çöl, ilçedeki bütün sıcak su kuyularının uzaktan takibini yaptıklarını, değerlerin anında kendilerine ulaştığını, ayrıca ilçemizi ısıtan suyun reenjekte kuyuları vasıtasıyla tekrar yer altına gönderilerek, sıcak suyun kaybolmaması için çalıştıklarını ifade etti.

Sıcak suyun kendileri için önemine vurgu yapan Başkan Dr. Mustafa Çöl, sera bölgemizde sıcak suyun çok önemli bir unsur olduğunu ifade ederek, Jeotermal kaynaklarımıza sahip çıktıklarını ifade etti.

Akabinde SANJET şirketine ait Çiçek Serasını ziyaret eden Kaymakam Önder Çengel, Başkan Çöl’den burada yapılan çalışmalar hakkında kısa bilgi  aldı. Çiçek serasında üretilen çiçekler, ata tohumu, Jeotermal suyla üretilen balık ve kurutma seramızı inceleyen Kaymakam Önder Çengel, Belediye Başkanı Dr. Mustafa Çöl’ü kutlayarak, yapılan bu çalışmalardan dolayı memnuniyetini ifade etti.

Macaristan’da AFSÜ’yü tanıttılar! Macaristan’da AFSÜ’yü tanıttılar!

Editör: Afyon ZAFERİM