Afyon Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Sezer Küçükkurt ve Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Emin Güzbey, İsmail Akar, Faruk Kılınç ve Ömer Elçi’nin hazır bulunduğu ziyarette konuşan İl Emniyet Müdürü Mahmut Ay, Afyonkarahisar’ın asayişi hakkında bilgiler verdi.

Afyonkarahisar’da kendisinin göreve başlamasının üzerinden 100 gün geçtiğini ve Afyonkarahisar’ın suç oranının benzeri illere oranla yüzde 50 az olduğuna dikkat çeken Ay, “Afyonkarahisar’da suç oranımız nüfus ve büyüklük bakımından bize emsal olan illere göre daha az. Diğer illerde olduğu gibi bizde de kasten yaralama ortaya daha çok çıkıyor” dedi.

1700 personel ile Afyonkarahisar’ın huzuru, asayişi ve trafiği için çalışmalara devam ettiklerini ifade eden Ay, “Elbette ki bu kadar geniş bir yapının işlemesinde hatalar olabilir. Önemli olan kasıt olmamasıdır. Kasıtlı davrananın tepesine bineriz. Hata varsa da düzeltilmesi için ne gerekiyorsa yaparız" dedi.

Afyonkarahisar’da sıkıntı yaşanan konuların başında trafik konusunun geldiğini belirten İl Emniyet Müdürü Mahmut Ay, "Afyonkarahisar’da göreve başladığım 100 gün içerisinde trafik konusunda denetimlerimizi artırdık” diye konuştu.

ODAK’ın birinci sayfası: “Rektör Karakaş Heybesi Dolu Döndü” ODAK’ın birinci sayfası: “Rektör Karakaş Heybesi Dolu Döndü”

Emniyet Müdürü Mahmut Ay, kamuoyu adına denetim görevi üstlenen basın mensupları ile ilişkilere de önem verdiklerini belirterek, “Kamuya açık hizmetlerin denetimi olmalıdır. Bu denetimi de basın kamu adına yerine getirir. Biz kanunlara uygun bir şekilde huzur ve asayişin sağlanması için çaba gösteriyoruz. Çalışmalarımızın hukuka uygun sürdürülmesi önceliğimizdir” dedi.

Editör: Cemile Kaytan