Karavanfest Coşku ve Yoğun Katılımla Başladı

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in tensipleri ile geçen yıl ilki düzenlenen KaravanFest geleneksel hale geldi. Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Karavan Festivali yoğun katılım ile başladı.

Ulusal Kamp ve Karavan Federasyonu, Anadolu Motor ve Doğa Sporları Kulübü ile Belediyemizce düzenlendiğimiz 2. KaravanFest’in resmi başlangıcı kamp ateşinin yakılması ile yapıldı. Sakarya, Tekirdağ, Düzce, Antalya, İzmir, Uşak, Burdur, Kütahya, Edirne, Kırklareli, Yalova, Balıkesir, Mersin, Ankara, Konya, Aydın, İstanbul, Çanakkale, Eskişehir, Isparta, Denizli, Manisa gibi Türkiye'nin farklı şehirlerinden Afyonkarahisar’ımıza gelen misafirlerimiz festival kapsamında ilk önce rehber eşliğinde İhsaniye ilçesindeki tarihi Frig Vadisi'ni gezdi. Şehrin doğası ve tarihine hayran kalan karavancılar kültürel mekânlar ve ticaret merkezimiz Uzun Çarşı’yı da ziyaret ederek alışveriş yaptı.

KARAVANFEST 2 KAMP ATEŞİNİN YAKILMASIYLA BAŞLADI

Motor Sporları Merkezi'nde termal altyapıya sahip Uluslararası Kamp Karavan Alanı'na gelen misafirlerimiz ve protokol katılımı ile kamp ateşi yakıldı, 200’den fazla karavancı Afyonkarahisar’ımızda buluştu.

Valimiz Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke ile Ulusal Kamp ve Karavan Federasyonu Başkanı Leyla Özdağ, Ulusal Kamp ve Karavan Federasyonu Yurt Dışı Temsilcisi Alper Kasas ve karavancıların katılımı ile 2. KaravanFest’ in kamp ateşi yakıldı. Ardından Başkanımız Mehmet Zeybek, Valimiz Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı ve beraberindekiler kamp alnındaki karavanları gezdi, sohbetler gerçekleştirdi. Heyet, Ulusal Kamp ve Karavan Federasyonu Yurt Dışı Temsilcisi Alper - Yeliz Kasas çiftinin karavanını da ziyaret ederek karavan deneyimi yaşadı. Bir süre sohbet edildi, ardından gelen misafirler ile görüşüldü.

“BU KAPSAMDA BİR KARAVAN FESTİVALİ TÜRKİYE’DE BAŞKA BİR YERDE YOK”

Valimiz Yiğitbaşı, yaptığı açıklamada, Başkanımız Mehmet Zeybek’e teşekkür ederek böyle bir festival ve alanın Türkiye’de başka bir yerde olmadığına dikkat çekti. Konuşmasında; “Türkiye'nin pek çok yerinden karavancılarımız buradalar. İçeride bizde bir karavan deneyimi yaşadık kısaca bir kahve içimi kadar olsa bile. Çok memnunlar, Afyon gerçekten bu konuda da öncülük ediyor çok güzel bir festivale. Bunun mutluluğunu taşıyoruz. Belediye Başkanımıza destekleri için çok teşekkür ediyorum. İnşallah Nice yıllara kadar uzanır daha da gelişir. Yurt dışından ve yurt içinden daha çok misafiri ağırlamamıza vesile olur. Alt yapı çok önemli. Bu kapsamda bir karavan festivali Türkiye’de başka bir yerde yok. Festival alanımızda alt yapı sıkıntısı yok. Elektrik, su Başkanımızın destekleri ile sağlanıyor. Bütün Türkiye’yi, turistleri Gastronomi şehrimize, tarihin kültürün beşiği olan, sporda da her türlü imkânı sağlayan Afyonkarahisar’ımıza davet ediyoruz. Gelen misafirlerimize de çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“TERMAL BÖLGEDEKİ TEK KARAVAN ALANI”

“TÜM KARAVANSEVERLERİ AFYON’A BEKLİYORUZ”

Geleneksel hale getirilen Festivalin yoğun katılımla yapıldığına dikkat çeken Başkanımız Mehmet Zeybek ise; “Geçtiğimiz yıl ilk Karavan Festivalimizi gerçekleştirdik. Bu sene ikincisini yapıyoruz. Burası Dünya’da iddia ediyorum termal bölgedeki tek karavan alanı. Karavan Federasyonu ile birlikte bu alanı oluşturduk. Bu sene 200’ün üzerinde katılımcı var. Bu sene kar yok maalesef, gelecek yıl inşallah daha farklı organizasyonlarla karavanseverleri Afyon’da ağırlamak istiyoruz. Karavan ve kamp alanımızı genişlettik, yeşillendirdiğimiz çim alan Belediyemize ait artık. Her geçen gün artan talebe cevap verecek kapasite mevcut. Tüm karavanseverleri Afyon’a bekliyoruz” diye konuştu.

MİTHAT KÖRLER VE ORKESTRASI’NDAN MUHTEŞEM KONSER

Festivalin ilk gününde sanatçı Mithat Körler ve orkestrası sahne aldı. Soğuk havaya rağmen alanı dolduran binlerce kişi birbirinden güzel eserlere eşlik etti, keyifli dakikalar geçirdi. Konsere katılanlar ateş başlarında soğuk havada Körler’in sevgi dolu sahne performansı ile ısındı. Unutulmaz, umut dolu, duygusal aşk şarkılarıyla zihnimize kazınan sevilen sanatçı Mithat Körler, KaravanFest sahnesinde soğuk havayı coşku dolu şarkılarıyla ısıttı.

ZEYBEK BAŞKAN, SEVİLEN SANATÇI KÖRLER İLE BULUŞTU

Konser ardımdan Başkanımız Mehmet Zeybek ve eşi Sevim Zeybek ünlü sanatçı Mithat Körler ile bir araya geldi. Afyonkarahisar’da olmaktan mutlu olduğunu belirten Körler yaptığı kısa açıklamada; “Bir şehir ancak bu kadar güzel tanıtılır. Sayın Başkanıma çok teşekkür ediyorum. Her geçen gün büyüyen gelişen Afyonkarahisar etkinlikler ile ismini marka şehir haline dönüştürdü. Ne mutlu Afyon’da bu güzellikleri yaşayanlara. Önümüzdeki yıl karavanla buraya bu güzelliği yaşamaya geleceğim. Başkanımız gibi dostlarımız oldukça kendimizi Afyonlu gibi hissediyoruz. Eksik olmayın, sağ olun” diye konuştu.

Başkanımız Mehmet Zeybek ise memnuniyetini ifade ederek, “Mithat Bey bizim kardeşimiz, her daim yanımızda. Kendisini artık Afyonkarahisarlı sayıyoruz. Cumhuriyetimizin 100. Yılında ilk festivalimiz. Devamı gelecek” dedi.

BELEDİYEMİZDEN SUCUK EKMEK İKRAMI

Keyifli dakikalar ardından Belediyemiz karavancılara ve programa katılanlara sucuk ekmek ikramında bulundu. Gastronomi Şehrinin meşhur ve tescilli lezzeti sucuk ekmek için metrelerce kuyruk oluştu, damaklar şenlendi. Yakılan ateş ve mangal başında misafirlerimiz sucuk ekmek yedi, lezzete hayran kaldı.

Editör: Haber Merkezi