Karataş’dan 19 Mayıs Kutlama Mesajı

Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Beytullah Karataş, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle bir mesaj yayınladı.

Karataş mesajında; “19 Mayıs 1919 Milletimizin emperyalizme başkaldırdığı “ya istiklal, ya ölüm” parolasıyla tam bağımsız bir devlet kurma kararının hayata geçirildiği gündür. Yüce Milletimizin varoluş mücadelesinin ilk kıvılcımı sayılan 19 Mayıs, tarih boyunca hep en yukarıda tuttuğumuz bağımsızlık sevdamızın bir yansımasıdır. Samsun’dan başlatılan ‘ilk adım’ binlerce yıllık bir medeniyet yürüyüşünün tarihimize altın harflerle kazınmış olduğu zaferlerin en anlamlılarındandır” açıklamasında bulundu.

Büyük fedakârlıklarla bizlere emanet edilen bu değerli vatanı korumak hepimizin en kutsal görevi olduğuna vurgu yapan Karataş, “Milletimiz, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan, birlik, beraberlik içerisinde geleceğe sağlam adımlarla yürümeye devam edecektir. Tarihimize, Milletimize duyduğumuz derin sevgi ve bağlılık, geleceğe olan güvenimiz, geleceğimizin teminatı, vatanını ve milletini seven gençlerimiz bizler için en büyük heyecan kaynağıdır. Adil ve yaşanabilir Türkiye’yi inşa edecek olanlar hayali yeni bir dünya olan gençlerimizdir. Bu bayramı gençlere armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Savaşımızın şehit ve gazilerini bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, Aziz Milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum” dedi