Karanlık, “Vatan Partisi öncü ve belirleyici bir siyasi iradedir”

Vatan Partisi Afyonkarahisar birinci sıra Milletvekili adayı Hüseyin Karanlık, Vatan Partisi’nin sadece seçim sonuçları ile ölçülebilecek bir parti olmadığını belirterek, “Biz ABD’ye karşı olan bir parti olduğumuz için AK Parti bu seçimlerde bizimle görünmek istemedi. Bu nedenle bu seçimlerde bağımsız olarak kendi logomuz ile yer alacağız. Ama milli duruş olan partilerle milli çizgide beraberiz” dedi

Vatan Partisi Afyonkarahisar birinci sıra Milletvekili adayı ve Vatan Partisi Merkez Yönetme Kurulu üyesi,  Hüseyin Karanlık Afyon Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Afyon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezer Küçükkurt ile Yönetim Kurulu üyesi Ömer Elçi, tarafından karşılanan Hüseyin Karanlık'a Vatan Partisi İl yöneticisi Mustafa Altınkaya eşlik etti.

“TÜRKİYE’Yİ İÇERİDEN VE DIŞARIDAN TEHDİT EDEN ABD VE NATO’DUR”

Vatan Parti’si Afyonkarahisar’da 6 milletvekili adayı ile seçime girdiğini, seçim bildirgesinin sadece bugün için değil, Türkiye’nin tüm can alıcı sorunları ile ilgili son derece somut, rafine ve birbiriyle tutarlı program bütünü olduğunu ifade eden Hüseyin Karanlık Vatan Partisi’nin çalışmaları ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Türkiye bir çok zorluklarla karşı karşıya. Adeta bir Kurtuluş Savaşı süreciyle örtüşebilecek boyutlarda büyük zorluklar ile karşı karşıyayız. Bunların kolay bir çözümü yoktur.  Pembe hayaller ile düzlüğe çıkmak ne yazık ki mümkün değil.  Bu durumu çok güçlü bir milli kenetlenmeyle ve dünya ölçeğinde güçlü ittifaklar ile aşabiliriz. Kime karşı? Türkiye’yi içeriden ve dışarıdan tehdit eden ABD’ye karşı; Türkiye’ye tehdit ABD’den ve NATO’dandır. NATO Türkiye’yi koruyan bir kurum değil, Türkiye’yi kıskaç altına alan bir kurumdur. NATO sadece askeri bir örgüt değil, aynı zamanda bir ekonomik, siyasi, vb. birçok alanda yaptırım dayatan bir sistem. Türkiye bu duruma karşı önce kendi içerisinde kuvvetli bütün milli partileri ile ardından ise komşuları İran, Suriye, Irak, Rusya, Çin, Hindistan ve dünyanın geri kalan ülkeleriyle konumlanarak önlem almalıdır. Biz Vatan Partisi olarak böyle bir sistem ön görüyoruz. Vatan Partisi bu süreçleri çok iyi okuyan bir siyasal merkezdir. Henüz sandıkta istediğimiz başarıyı yakalayamasak da öncü ve belirleyici bir siyasi iradeyiz. Türkiye’nin bütün kritik dönemeç noktalarında; ‘Silivri duvarının yıkılması, darbenin önlenmesi’ gibi konularda belirleyici rollerimiz oldu. Aynı zamanda Türkiye’nin konumunu anlaması, tehditti görmesi ve tehditte karşı dünya çapında dostlarıyla ilişkilerini geliştirmesin de somut rollerimiz oldu. Öreğin; Türkiye’nin Rusya ile uçak krizi oldu. Bu krizi biz önledik. Bu durumu halka anlatarak seçime giriyoruz. Halka diyoruz ki; durum bu, çözüm zor ama mümkün. Kolay çözüm yoktur. Kolay olan imkânsızdır, zor olan başarılabilir.” İfadelerinde bulundu.

AK PARTİ VE MHP MİLLİ PARTİLER. AMA SEÇİM NEDENİYLE SAVRULUYORLAR

Vatan Partisi sadece seçim sonuçları ile ölçülebilecek bir parti olmadığını hatırlatan Karanlık, “Vatan Partisi olarak köklerimiz derin, hedefimiz Atatürk devrimlerini tamamlamaktır. Bunu dostlarımız ile beraber yapacağız. AK Parti ve MHP duruşu ile milli partilerdir. Ancak şu anda bir savrulma yaşıyorlar seçim süreci nedeniyle. Umarım bu süreç geçicidir. HÜDA-PAR bölücü bir partidir. Genel Başkanımız bunu çok net bir şekilde ifade etti. Belki de bu yüzden Cumhur ittifakına katılma talebimiz kabul edilmedi. Cumhur ittifakı bu seçime ABD’yi karşısına almadan girmek istedi. Biz ABD’ye karşı olan bir parti olduğumuz için bu seçimlerde bizimle görünmek istemedi. O nedenle bu seçimlerde bağımsız olarak kendi logomuz ile yer alacağız” şeklinde konuştu.

“AFYON’DA YETKİN VE AFYONLU 6 ADAYIMIZLA SEÇİME GİRİYORUZ”

Kendisinin aslen Afyonkarahisar Şuhutlu olduğunu, 12 Mart ve 12 Eylül darbelerinde cezaevinde kalmış, Vatan Partisi’nde MYK üyeleğini halen yürüten birisi olduğunu belirten Vatan Partisi Afyonkarahisar birinci sıra Milletvekili adayı Hüseyin Karanlık, “Afyonkarahisar7da son derece donanımlı, yetkin adaylarımızla hemşehrilerimizin huzuruna çıkıyoruz” dedi.

Vatan Partisi’nin Afyonkarahisar Milletvekili adayları şu isimlerden oluşuyor:

1.Gazeteci ve emekli Ögretmen Hüseyin Karanlık (Şuhutlu)

2. Emekli Öğretmen Ziya Öztürk (Sandıklılı)

3. Emekli Tekniker Bilal Kılıç (Dinar)

 4. Emekli Öğretmen İlyas Altıntaş (Sultandağı)

5.   Emekli Ziraat Mühendisi Devrim Uçar

  6. Çiftçi Alim Tosun (Başmakçı)