Kano müsabakaları tamamlandı

Okul Sporları 2022 -2023 sezonu faaliyet programında yer alan kano müsabakaları tamamlandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığının işbirliği içerisinde ve Afyonkarahisar Valiliği himayelerinde düzenlenen okul sporları kano yarışları tamamlandı. Akarçay Kültür Parkında yapılan yarışmalar neticesinde dereceye giren sporculara belirlendi.

Küçükler, Yıldızlar ve Gençler kategorilerinde yapılan yarışlara 26 sporcu katıldı. 500 ve 200m mesafede yapılan yarışlar neticesinde Küçük Erkeklerde Ege Akkaya, Küçük Kızlarda İdil İşlek birinci oldu. Yıldızlar kategorisinde ise kızlarda Havva Nur Altın, Erkeklerde Yasin Bengisu birinci sırada yer aldı. Gençlerde ise yarışlar C1 ve K1 olmak üzere 2 kategoride düzenlendi. C1 kategorisinde erkeklerde Ahmet Can İşlek, kızlarda Duru Toplan birinci olurken K1 kategorisinde ise erkeklerde Muhammed Yıldırım, kızlarda Miray Yavuz birinci oldu.

Kanonun Afyonkarahisar’da Marka branşlar arasında olduğunu belirten il müdürü Kasapoğlu, “Antrenörlerimiz ve ilgili birimlerimiz ve tesisimizle kano eğitimleri için hazır durumdayız. Velilerimiz ve sporcularımızda ilgi ve alaka gösterdiğinde, çalışmalara önem verdiğinde ben inanıyorum ki sporcularımız Türkiye Şampiyonu hatta Avrupa Şampiyonu olacaktır. Ben burada dereceye giren sporcularımızı tebrik eder, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Yapılan yarışların ardından düzenlenen ödül töreni ile sporculara madalyaları; Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu ve Spor Hizmetleri Müdürü Yılmaz Erşen ve Okul Sporları Şube Müdürü Adil Kamberoğlu tarafından verildi.

Dereceye giren sporcular Mayıs ayında Sakarya’da yapılacak olan grup yarışmalarına katılacak.