Kalpler 11 Ayın Sultanı İçin Buluştu

Hoş Geldin Yâ Şehr-i Ramazan

         Belediyemiz "Ramazan Afyonkarahisar'da yaşanır" diyerek yaptığı hazırlıklarını tamamladı. 11 Ayın Sultanı mübarek ay Ramazan, şehrimizde 30 gün boyunca yapılacak faaliyetlerle dolu dolu geçecek.

         Ramazan ayında birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunun pekişmesi amacıyla Zafer Meydanı’nda düzenleyeceğimiz birbirinden güzel programları ‘Ramazan Etkinlikleri’ açılış programı ile başladı.

Afyonkarahisar Belediyesi, bir ay boyunca düzenleyeceği etkinliklerle vatandaşlarımızın Ramazan ayının manevi atmosferini gönüllerince yaşamalarına katkı sunacak. Hazırlanan Ramazan etkinlikleri, Afyon halkına dolu dolu geçen bir Ramazan ayı yaşatacak. Belediyemiz Ramazan ayı programında; kukla gösterileri, Hacivat ve Karagöz canlı-gölge oyunları, tasavvuf dinletileri, ney dinletisi, dini sohbetler, ilahi konserleri, çocuk tiyatroları ve orta oyunları, semazen gösterileri, ünlü hafız ve konukların Kur’an dinletileri düzenlenecek. Birbirinden farklı etkinliklerle vatandaşlarımız ve çocuklar; Ramazan ayının maneviyatını yaşarken bir yandan da huzur dolu zamanlar geçirecek.

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ AÇILIŞ PROGRAMI İLE BAŞLADI

          Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ve Valimiz Vekili Uğur Kolsuz’un öncülük ettiği açılışa protokolü üyelerimizde yoğun ilgi gösterdi. Zafer Meydanı’nda gerçekleştirilen açılış programı İl Müftüsü Sinan Kazancı tarafından yapılan dua ardından kurdele kesimi ile tamamlandı. Program ardından Protokol, meydanda kurulan ve geliri depremzedelere bağışlanacak Ramazan Çarşısını gezdi.

ZEYBEK BAŞKAN’DAN DAYANIŞMA VURGUSU

         6 Şubat depremleri ardından Afyonkarahisar’ın yaraları sarmak için seferber olduğunu aktaran Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, kurulan çarşının gelirlerinin depremzedelere bağışlanacağını söyledi. Hemşehrilerinin Ramazan ayını kutlayarak sözlerine başlayan Başkanımız açıklamasında; “Ramazan-ı Şerifimiz mübarek olsun. 6 Şubat’ta Dünya’da ikinci bir eşi olmayan büyük bir felaket yaşadık. Afyon olarak buna kayıtsız kalamazdık. İlk günden itibaren Sayın Valimiz ile ve esnaf odalarımız ile bir araya gelerek yardım kampanyası başlatalım istedik. İkinci günden itibaren Afyonkarahisar Belediyesi olarak Hatay Merkez Antakya’da aşevini kurduk. Şu anda hala devam ediyor. Günlük 15 bin kişiye yemek ikram ediyoruz.”

“EKİPLERİMİZ DEPREM BÖLGELERİNDE”

            Afyonkarahisar Belediyesine ait 85 araç, iş makinesi ve 350’ye yakın personelin halen görev başında olduğuna dikkat çeken Zeybek Başkan şöyle konuştu; “Tabi zor günlerde bir beraber olmak, paylaşmak Afyon’un şiarı. İlk günden itibaren sadece Belediye olarak 100 tır yardım gönderdik. Afyon genelinde ise Sayın Valimizin başkanlığında AFAD koordinesinde 1000 tır deprem bölgesine yardım gitti. Afyonlu hemşehrilerime sonsuz teşekkür ediyorum. Bir kez daha büyüklüklerini gösterdiler. Hepsinden Allah razı olsun.”

“GÜÇLÜ BİR DEVLETİMİZ GÜÇLÜ BİR CUMHURBAŞKANIMIZ VAR”

             Geçen yıl dolu dolu bir Ramazan yaşandığına dikkat çeken Başkanımız Zeybek, “Bu sene acımız büyük, orada zor durumda bulunan kardeşlerimize destek olalım istedik. Ramazan ayına bir hafta kala karar verdik. 70’e yakın esnafımız burada, 20 tane Afyon esnafımız var. Deprem bölgesinden gelen kardeşlerimiz stant açtı. Cenab-ı Hak işlerini rast getirsin. Güçlü bir Devletimiz güçlü bir Cumhurbaşkanımız var. Depremin ilk gününden itibaren Hükümetimiz ve tüm belediyeler oradaydı. 400’ün üzerinde iktidar partisine ait Belediyeler hala görev yapıyorlar. Bizde Hatay’da Afyonkarahisar Belediyesi olarak hizmetlerimizi devam ettireceğiz. Cenab-ı Hak böyle bir felaketi bir daha ülkemize yaşatmasın. Ramazanımız hepimize mübarek olsun” dedi.