KAHVECİ, “TAYTAK, KONUNUN TAKİPÇİSİ OLDU VE MAĞDURİYET GİDERİLDİ”

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığından alınan bilgiye göre, Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’ın girişimleri ile İlimiz Ataköy Mahallesinde kronik bir sorun haline gelen mülkiyeti Hazineye ait arazilerin üzerinde bulunan vatandaşlara ait evlerin satış onayı geldi.

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ahmet Kahveci, Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’ın, ilimizin sorunlarını çözmeye devam ettiğini söyledi. Başkan Kahveci, “Şehrin her sorunu ile yakından ilgilenen çözüm için ilgili bakanlıklarla birebir görüşen Milletvekilimiz Memet Taytak, bir sorunu daha çözümünü kavuşturmuştur.  Yaklaşık 30 yıldır süre gelen Ataköy’deki sıkıntı vekilimizin girişimleri ile çözüme kavuşmuştur” dedi.

KAHVECİ, “TAYTAK, KONUNUN TAKİPÇİSİ OLDU VE MAĞDURİYET GİDERİLDİ”

Ataköy’deki vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi ile ilgili süreci anlatan Başkan Kahveci, “Mülkiyeti Hazine’ye ait olan araziler üzerinde yıllar önce yapılmış Ataköy’lü hemşehrilerimizin evleri bulunuyordu. Vatandaşlarımız yıllardır bu evlerde oturmalarına rağmen mülkiyetini alamadıkları için mağduriyet yaşıyorlardı. Ataköy’de yaşanan sıkıntının Milletvekilimiz Mehmet Taytak Beye iletilmesinden sonra konuyla ilgili hem bakanlık düzeyinde hemde genel müdürlük aşamasında yoğun bir çalışma gerçekleştirdi. İlk olarak Afyonkarahisar İl Milli Emlak Müdürlüğü ile süreç başlatıldı. Daha sonra söz konusu araziler ile ilgili sıkıntıların giderilmesi ile ilgili Vekilimiz, Milli Emlak Genel Müdürü Tufan Büyükuzun, Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey ve Orman Genel Müdürü Tapu ve Kadastro Daire Başkanı Ahmet Akbulut ile yapmış olduğu ziyaretler sonucunda Ataköy’deki hemşehrilerimizin mağduriyetinin giderilmesini sağladı. Ayrıca, vekilimiz Mehmet Taytak Beyin girişimleri sonucunda vatandaşların mağdur olmaması için fiyatlandırma da makul ölçüde değerlendirildi” dedi.

ATAKÖYLÜ VATANDAŞLARIMIZ TEŞEKKÜR ETTİ

Kahveci, “Ataköylü vatandaşlarımızda bugün bizi arayarak konunun çözülmesinden dolayı mutluluklarını ifade ettiler. Sayın Milletvekilimiz Mehmet Taytak Beye de teşekkürlerini ilettiler” dedi.