KAHVECİ, “14 MAYIS’TA ZAFER CUMHUR İTTİFAKININ, MHP’NİN OLACAKTIR”

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığında düzenlenen bayramlaşma programında konuşan MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak,“MHP'nin adayı belli kararı nettir. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beydir. 14 Mayıs’ta vatan düşmanlarını, millet düşmanlarını, bayrak düşmanlarını, Amerika'nın uşaklarını, Avrupa Birliği uşaklarını sandığa gömeceğiz. 15 Temmuz akşamında yapmak istediklerini yapamayan, bunu 14 Mayıs'ta yapmak isteyenlere müsaade etmeyeceğiz. Davasından taviz vermeyen yiğitler burada. Davasını satanlara güle güle” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından düzenlenen parti bayramlaşma programına; MHP İl Başkanı Ahmet Kahveci, MYK Üyesi Afyonkarahisar Milletvekili ve 28. Dönem 1. sıra Milletvekili Adayı Mehmet Taytak, Milletvekili adayları Yücel Genç, Mehmet Emre Demiral, Hakan Çolpan, İsmail Aydoğuş, Mustafa Güllü, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, KAÇEP Üyeleri, ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, belediye başkanları, il genel meclisi ve belediye meclis üyeleri, STK temsilcileri, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Partililerin ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği bayramlaşma programının açılış konuşmasını yapan MHP İl Başkanı Ahmet Kahveci, “Tüm Müslüman aleminin ve Afyonkarahisar halkının bayramı mübarek olsun. Bu bayramı 6 Şubat’ta yaşanan deprem nedeniyle buruk yaşıyoruz. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet dilerken, yakınlarına ise Allah sabırlar ihsan eylesin. Güç kuvvet versin. 14 Mayıs tarihinde yapılacak olan seçimler öncesi seçim çalışmalarımıza tüm hızıyla devam ediyoruz. Bu suretçe, 18 ilçemizde, beldelerimizde ve köylerimizde milletvekili adaylarımız ve il teşkilatımız ile birlikte çalmadık kapı, girilmedik gönül bırakmayacağız. 14 Mayıs’ta inşallah zafer Cumhur İttifakının olacak. Milliyetçi Hareket Partisi’nin olacaktır. Sahada Milliyetçi Hareket Partisi’ne olan ilgiyi gördük. Vatandaşlarımız ilgisine teşekkür ediyorum. Diyoruz ki, 2 vekil tamam 3. vekil için daha çok çalışacağız ve başaracağız, başaracağız. Ne mutlu Türküm diyene”

TAYTAK, “14 MAYIS SEÇİMLERİ BU MİLLETİN VAR OLMA, YOK OLMA SEÇİMİDİR”

14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlerin önemine değinen MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, “Bu seçim iktidar olma seçimi değil, bu seçimler bu milletin var olma, yok olma seçimidir” dedi. Taytak, “5 yıldır pandemi dönemi dışında burada bayramlaştık, birbirimize sarıldık, birbirimizle helallaştık. Bu bayramın bir başka anlamı var. Bu bayram inşallah yüce Türk milletinin 14 Mayıs'ta gerçekleştireceği ve Cumhuriyet İttifakının zafere ulaşacağı bir bayram öncesi, rahmetin bereketin ve mağfiretin ayı olan Ramazan ayının hepimize inşallah bıraktığı sabır, şükür ve merhamet noktasında güzelliklerimizi cenabı Allah daim eylesin. Türkiye ciddi bir seçime katılıyor. Bu seçim iktidar olma seçimi değil, bu seçimler bu milletin var olma yok olma seçimidir. 2018 yılından bugüne kadar Cumhurbaşkanlığı Başkanlık Sistemi ve onun getirdiği güzelliklerle ülkemiz ciddi manada bütün zorlukları karşılayacak ve gelişmeyi sağlayacak her şeyi yapıyor. 15 Temmuz’dan sonra Genel Başkanımızın ve Cumhurbaşkanımızın Yeni kapıda birleştirdiği ruh ve ruhun getirdiği rahmet ve bereketle Allah'a şükürler olsun bu devletin ve bu milletin üstünden gelemeyeceği hiçbir sıkıntı yoktur. Ne oldu, 15 Temmuz’dan sonrasında baktığımızda Ülkücü Hareketin, Milliyetçi Hareketin lideri ilkeli, dürüst devlet adamı Türkmen beyimiz kendine yapılan her türlü hakaretleri ya da partimize yapılan her türlü sıkıntıları bir kenara bırakıp ‘Önce ülke ve milletin sonra partim ve ben’ diyen anlayışla Cumhur ittifakını, Cumhurbaşkanımız ile beraber kurdular ve biz ülkücüler o günden bugüne Genel Başkanımızın emrinde Cumhur ittifakı içerisinde hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Bir ülkücü olarak düşünün ne yapıldı, biz ne yapmak istiyorduk, 15 Temmuz sonrasında neler yapıldı. Biz Karabağ’ın Ermenilerden kurtulmasını ve Turan yolunun açılmasını istiyorduk, açıldı. Ayasofya'da namaz kılmak istiyorduk, Ayasofya açıldı mı, açıldı. Türkiye'de terör belası vardı, yiğitlerimiz, askerlerimiz, polisimiz, doktorumuz, imamımız şehit oluyorlardı. Terör bitti mi bitti. Güvenli bir ülkede yaşamak istiyorduk, Allah'a şükürler olsun ki gecemizle ve gündüzümüzle güvenli bir ülkede yaşıyoruz. Irak'tayız Suriye'deyiz, 30 km kendi hududumuzun dışındayız. Elbette terör bitmez, elbette terör dünyada her yerde bir beladır. Bugünkü yaşadıklarımız düne baktığımız zaman Rabbimize şükürler ediyoruz. Artık devletimiz her yerde var”

TAYTAK, “VATAN SEVMENİN, MİLLETİ SEVMENİN, BAYRAĞI SEVMENİN ADIDIR, DEVLET BAHÇELİ”

Karadeniz’den doğalgaz çıkmasından rahatsız olan muhalefete de seslenen Milletvekili Taytak, Cumhur ittifakı ile iki genel başkan omuz omuza, sırt sırta vererek, sadece ülkesi ve milleti adına mücadele ediyor” diye konuştu. Taytak, “Rabbim bu birlikteliğin rahmetini veriyor, doğalgazımız çıkıyor ve o gün Cumhurbaşkanımız bir müjde bir hediye veriyor. Fakat bu hediyeye bile inanmayan, utanmadan ‘Acaba Putin’in desteği midir bu? Böyle gaz yok mu?’ diyen bir muhalefet var. Biz yolumuza devam ediyoruz şehidimizin, şühedamızın adına yolumuza devam ediyoruz. Bu davanın kurucusu Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey'in cenazesinde bulunan milyonlar daha sonraki dönemde Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımızın başkanlığında 129 milletvekili ile meclise taşıdılar. O günden bugüne 4 Nisan’larda bozkurtlar hep kol kollarlardı. Genel Başkanımız hep oradaydı. Arkadaşlar son 5 yıldır da Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan Beyefendi her 4 Nisan'da rahmetli Başbuğumuza gelir dua eder. Cumhurbaşkanımız gittiği illerde müsait zamanlarda ocağımıza gelir. Genel Başkanımızla milli meselelerde, terör ile ilgili mücadelelerde, FETÖ ile ilgili mücadelelerde omuz omuza sırt sırta iki koca yürek sadece ülkesi ve milleti adına savaş ediyorlar. Bir ve beraberler. Buna rağmen birileri diyorsa ki bize, bunlarla beraber niye yürüyorsunuz? Arkadaşlar sen gideceğin yere git, biz yürümeye devam ediyoruz. Başlangıçta dediler ki, ‘Milliyetçi Hareket Partisi, AK Parti'nin kuyruğu oldu, yedek lastiği oldu.’ Olmadı dediler ki, ‘AK Parti'yi, MHP yönetiyor.’ Bu fitnedir arkadaşlar, bu FETÖ projesidir, bu vatan hainlerinin organizesidir. Ülkücü ‘Önce ülkem ve milletim der, önce bayrağım der, devletim der, bugüne kadar ne dedik arkadaşlar? Görev istenmez alınır. İşte bu zihniyet buradadır. Her şeye rağmen oğlunun, kızının işini çözemeyen, evladına bir yardım edemeyen ama davasından bir gün taviz vermeyen yiğitler burada satanlara güle güle. Allah Genel Başkanımızdan razı olsun, Allah ona uzun ömürler versin. Gerçekten inanarak adanmış bir ömrün karşılığıdır Sayın Bahçeli. Sayın Genel Başkanımız adanmışlığın adıdır. Vatan sevmenin, milleti sevmenin, bayrağı sevmenin adıdır, Devlet Bahçeli. Onun için biz hepimiz şerefli insanlarız. Hepimiz bu kutsal davanın yolcularıyız, Rabbim yolumuzu açık eylesin. Zaman zaman konuşuyorum. Arkadaşlar insan hata yapar, hata insana mahsurdur, ben de yaparım, sen de yaparsın, bir başka kardeşimiz de yapabilir ama Allah bize ihanet vermesin, hainlik vermesin, dostlarımıza davamıza ihanet etmeyelim”

TAYTAK, “MHP OLARAK CUMHURBAŞKANI ADAYIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN BEYDİR”

Biz biriz, biz beraberiz, biz kutsal bir davanın yolcularıyız” diyen Taytak, “14 Mayıs'ta Milliyetçi Hareket Partisi'nin adayı belli kararı nettir. Milliyetçi Hareket Partisi olarak Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beydir, kendisine destek verecek miyiz, evet. Komşumuza, arkadaşımıza oy verdirecek miyiz, evet. Aynı şekilde denge ve denetleme yapmak üzere çok sayıda milletvekili ile Afyon'da zafere, Türkiye'de zaferi elde etmek için her türlü desteğimizi Milliyetçi Hareket Partisine verecek miyiz, evet. Vatan düşmanlarına, millet düşmanlarına, bayrak düşmanlarına, Amerika'nın uşaklarına, Avrupa Birliği uşaklarına ders verecek miyiz, evet. 14 Mayıs’ta hepsini sandıkta gömecek miyiz, evet. 15 Temmuz akşamında yapmak istediklerini yapamayan bunu 14 Mayıs'ta yapmak isteyenlere müsaade etmeyecek miyiz, evet.  Vatana, millete, bayrağı yemin olsun ne mutlu Türküm diyene" dedi.

BOZKURTLAR YUVAYA SLOGANI İLE SEFA DEĞİRMEN MHP’YE GERİ DÖNDÜ

Milletvekili adayları Yücel Genç, Mehmet Emre Demiral, Hakan Çolpan, İsmail Aydoğuş ve Mustafa Güllü ise birer konuşma yaparak tüm İslam aleminin ve Afyonkarahisar halkının ramazan bayramını kutlayarak, “14 Mayıs’ta kazanan Cumhur İttifakı kazanan Milliyetçi Hareket Partisi olacaktır” dediler. Yapılan konuşmaların ardından yıllardır MHP’de görev yapan daha sonra İYİ Parti’den sonra tekrar yuvaya dönen Sefa Değirmen’in rozetini İl Başkanı Ahmet Kahveci taktı. Program bayramlaşma merasimin ardından sona erdi.