“Kadim Şehrimizde Hiçbir Vatandaşımızı Yalnız Bırakmıyoruz”

Emirdağ Belediyesi, sosyal belediyecilik alanında dikkat çeken çalışmaları kapsamında sağlık hizmetlerini vatandaşların ayağına götürüyor.

Emirdağ Belediyesi'nin araç ve ekip desteği verdiği Emirdağ Devlet Hastanesi'nin sağlık personelinden oluşan ekipler evden çıkamayan ya da hareket kabiliyeti kısıtlı vatandaşları talepleri doğrultusunda ziyaret ederek evde sağlık ve bakım hizmeti veriyor.

Sağlık ekipleri tarafından tansiyon, kan şekeri ölçülürken, pansuman ve sonda takma-çıkarma işlemleri de yapılıyor.

Yardıma ihtiyacı olan vatandaşlara umut olduklarını ifade eden Başkan Koyuncu; "Sağlık hizmetlerini yaş almış, özel ihtiyaçlı ve bakıma muhtaç hemşerilerimizin ayağına götürüyor, kişisel bakımlarına yardımcı oluyoruz. Gece gündüz demeden vatandaşlarımıza ulaşmaya, gönüllere dokunmaya devam ediyoruz. Kadim şehrimizde hiçbir vatandaşımızı yalnız bırakmıyoruz."ifadelerini kullandı.

Vatandaşlar aldıkları hizmetten son derece memnun kalırken, uygulamayı hayata geçiren Başkan Koyuncu'ya ve ekiplerine teşekkür ettiler.

Evde sağlık hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşlar Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün 0272 442 74 75 no’lu telefonunu arayarak randevu alabilir.