Uzun Çarşı Trafiğe Sizin İçin Mi Kapatıldı? Uzun Çarşı Trafiğe Sizin İçin Mi Kapatıldı?

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’da gençleri kötü alışkanlıklardan kurtararak spora yönlendirme amacıyla kazandırılan Sahipata Prof. Dr. Necmettin Erbakan Spor Salonu’nda incelemelerde bulundu.

600 GENÇ SPOR YAPIYOR

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Zeybek, “İskelesi bitmiş, 1,5-2 metre yabani otu her türlü kötü alışkanlığın içinde yapıldığı kaderine terk edilmiş bir binaydı. Şuanda 600 gencimiz burada spor yapıyor, basketbol haricinde her türlü spor yapılıyor burada, tekvando, karate, güreş, futsal, voleybol, hentbol oynanıyor. 1500 kişilik trübünü var. Mahalleye değer kattı. Gençlerimizi kötü alışkanlıklarından uzaklaştıralım diye başladık, Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu’nun ve Süper Toto’nun destekleriyle buraları tamamladık” dedik.

Spor Salonunun adına merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın adını verildiğini söyleyen Başkan Zeybek, “Afyonkarahisar’a çok katkısı oldu. Şeker fabrikasını, balık süt fabrikasını kazandırdı. Bu nedenle Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın onun adını verdik” dedi. AFYON ZAFER 

Editör: Afyon ZAFERİM