Showa Women’s üniversitede bir tez programı için Sandıklıyı  ziyaret ederek Belediye Başkanı Dr. Mustafa Çöl ile görüşen Profesör Yoshiko, kendisiyle ilçemizdeki tarihi yapılar hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Orta derecede Türkçe bilen Profesör Yoshiko, ilçemizdeki pazarları, oyuncak ve hamam müzesi gibi alanları gezdiler.  Belediye Başkanı  Dr. Mustafa Çöl tarafından restorasyonu yaptırılan ve Çakır Mahallesi Ortakuyu Sokak’ta bulunan tarihi çamaşırlığı çok beğenerek tezinde yer verecek olan Profesör Yoshiko, tarihi yapılara sahip çıkarak gelecek nesilleri bırakmasından dolayı kendilerine teşekkür ettiler.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Başkan Dr. Mustafa Çöl “Sandıklı ilçemiz yüzyıllardır çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış kadim bir şehir. Dolayısıyla kültürel mirasımızı korumak hepimizin görevi. Bu bağlamda Japonya’dan bizleri ziyarete gelen Profesör Yoshiko Tsuruta hanımefendiye ilçemize geldiği için hoşgeldiniz dileklerimi iletiyor, kültürel mirasımızı yakından takip ederek üniversitesine tez konusunda kullanacağı için kendisine teşekkür ediyorum.” dedi.

İl Başkanı Kahveci, mazbatasını aldı İl Başkanı Kahveci, mazbatasını aldı