İzzet Ulvi Yönter: “MHP olarak Afyon'da çok iddialıyız”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Dr. İzzet Ulvi Yönter, partinin Afyonkarahisar İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenledi. Toplantıda, MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, MHP Merkez İlçe Başkanı Fahri Fevzi Kartal, 28. Dönem MHP Afyonkarahisar Milletvekili adayları; Mehmet Taytak, Yücel Genç, Mehmet Emre Demiral, Mehmet Hakan Çolpan, İsmail Aydoğuş ve Mustafa Güllü ile birlikte çok sayıda partili hazır bulundu. Toplantıda konuşan Yönter, şunları söyledi:

MHP OLARAK AFYON’DA SEÇİM KAMPANYA SÜRECİNİ BAŞLATTIK

Değerli basın mensupları, değerli dava arkadaşlarım, hepinizi hürmetle, muhabbetle selamlıyorum. Böylesi müstesna ve mübarek bir günde hayırlı bir adım atmak maksadıyla, Afyonkarahisar ilimizdeyiz. Aslında bakılırsa bu hayırlı adımı biz Emirdağ ilçemizde attık. Afyonkarahisar seçim kampanya dönemi Milliyetçi Hareket Partisi olarak başlatmış vaziyetteyiz.

BİZ AFYON'DA ÇOK İDDİALIYIZ

Değerli milletvekili adaylarımız, dün akşam sayın genel başkanımız tarafından ilan edildi. Afyonkarahisar'ımızın değerli milletvekili adayları artık milletimizin, Afyonkarahisarlı hemşerilerimizin huzurundadır. Biz Afyonkarahisar'da çok iddialıyız. Milli mücadelenin başarıya ulaştığı, cumhuriyetin kurulduğu bu kutlu toprakların cumhuriyetin yüzüncü yıl dönümü adına Cumhur İttifakı'na ve Milliyetçi Hareket Partisi'ne çok güçlü bir destek vereceğine yürekten inanıyorum, inanıyoruz.

BAŞARACAĞIZ, AFYON’DA EN İYİ SONUCU ALACAĞIZ

Biz milletvekili adaylarımızı gönülden destekliyoruz. Sayın genel başkanımızın Afyonkarahisarlı hemşehrilerimize aynı zamanda selamını getirdik. İl teşkilatımız, il başkanımız, yönetimi, ilçe başkanlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, yan kuruluşlarımız, bütün dava arkadaşlarımız 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimi’nde başarıya inanmış vaziyette. Her zaman dediğimiz gibi gayret bizden, tevfik Allah'tan, sefer bizden, zafer Allah'tan. Biz başaracağız. Afyonkarahisar'da en iyi sonucu alacağız.

AFYON’A ÇOK GÜÇLÜ KADROYLA 14 MAYISIN HAYSİYETİNİ VE KUTLU HEDEFLERİNİ EMANET ETTİK

Birinci sıra milletvekili adayımız, Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Mehmet Taytak Bey'dir. Mehmet Taytak Bey'e başarılar diliyoruz. Diğer milletvekili adaylarımız kendileri de buradalar. Afyonkarahisar'ımıza çok güçlü bir kadroyla 14 Mayıs'ın haysiyetini, kutlu hedeflerini emanet etmiş vaziyetteyiz

AFYON’DA TARİH YAZMAMIZ LAZIM

Cumhur İttifakı ve Milliyetçi Hareket Partisi olarak Afyonkarahisar'da bir tarih yazmamız lazım. Bunun için gece demeyeceğiz, gündüz demeyeceğiz. Çok çalışacağız, nefes alır gibi çalışacağız. Işık hızıyla çalışacağız ve başaracağız. Ben Afyonkarahisar Emirdağ ilçesinden bir arkadaşınızım. Buradan bütün hemşehrilerime en kalbi selam ve hürmetlerimi gönderiyorum. Bu toprakların bir çocuğu olarak bu toprakların üzerinde yaşayan her kardeşime, her insanıma, her hemşehrime gönülden güveniyorum. Hepsini ayrı ayrı selamlıyorum. Önümüzde Kadir Gecesi var. Şimdiden mübarek olsun diyorum Hitabında karşılayacağımız Ramazan Bayramımızın hayırlara ve güzelliklere vesile olmasını temenni ediyorum. Sayın Genel Başkanımızın milletvekili adaylarını Afyonkarahisar'ımıza teslim ve emanet ediyoruz.

BİZDE TABAN TAVAN YOKTUR, BİZDE DAVA ARKADAŞLIĞI VARDIR

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar'da A'dan Z'ye hiyerarşik silsilede en alttan en üstte bizde taban tavan yoktur biliyorsunuz dava arkadaşı vardır ama birdir, beraberdir, kardeştir. İl başkanımız, il yönetimi, milletvekili adaylarımız tek yürektir, kenetlenmiş vaziyettedir. En iyi sonucu hep beraber alacağız.

SEÇİMLERDE ORTAK LİSTE ÇIKARMAYACAĞIZ

MHP Genel Başkan Yardımcı İzzet Ulvi Yönter, basın toplantısının ardından basın mensuplarından gelen soruda Cumhur İttifakı olarak seçimlerde ortak bir liste çıkarma durumlarının olup olmadığı sorulması üzerine şunları söyledi:

“Bizim ortak liste çıkarma durumumuz söz konusu değil. Bu konu kapanmıştır. Biz Türkiye'mizin bütün seçim çevrelerinde amblemimizle, değerli milletvekili adaylarımızla seçime katılacağız. Biz 54 yıllık bir partiyiz. Kutlu bir davayız. Biz 54 yıldır aynı şekilde mücadelemizi sürdürüyoruz. Bu demokratik bir mücadele. Cumhurbaşkanlığı seçiminde adayımız belli, kararımız nettir.

CUMHUR İTTİFAKI OLARAK 400 MİLLETVEKİLİNİ HEDEFLİYORUZ

Milletvekili genel seçiminde, milletvekili sayımızı ençoklaştırmak amacımızdır. Aynı zamanda Cumhur İttifakı'na da nitelikli çoğunluğuna ulaştırmak. 400 milletvekilini hedefliyoruz.  Biz listeye girsin girmesin. Aday olsun olmasın. Bir ve beraber kardeşçe dava hukuku kapsamında çalışmalarımızı cesaretle, inançla ve samimiyetle sürdüreceğiz >>Hilmi Üstündağ’ın Haberi