İYİ Parti İlçe Başkanları'nın Mısırlıoğlu Mesajı

İYİ Parti Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı ve 17 ilçenin başkanı ile yönetimleri ortak bir açıklama yaparak İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu'nun arkasında olduklarını söyledi.

Son günlerde medyada gündeme getirilen İl Başkanı Mısırlıoğlu'nun istifa edip etmeyeceği konusu ilçe başkanlarını harekete geçirdi. Yaptıkları ortak basın açıklamasıyla Başkan Mısırlıoğlu'na sahip çıkan 17 ilçe ve merkez ilçe başkanı, iddiaların art niyetli olduğuna dikkat çekti.

Ortak basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu; tüm şahsi çıkarlardan arınmış, koltuk sevdası olmayan ve birleştirici siyaset yapan bir başkandır. Her il başkanının yapması gerektiği gibi heyecan ve coşkuyla teşkilatlarını yöneten, egosuz, alçak gönüllü ve ahlaklı bir üslupla siyaset yapan bir liderdir. Son günlerde gündeme getirilen iddialar ve söylemler tamamen art niyetlidir. Biz merkez ilçe ve 17 ilçe teşkilatı olarak başkanımızın arkasındayız. Biz birlikte güçlüyüz ve daha da güçleneceğiz. Siyaset meydanlarında yenilir yutulur cinsten olmayan ne söylemler unutulmuş, üstü kapatılmıştır. Söylenen bazı sözlerden sonra yüzyüze bile bakamayacak durumda olanlar bugün başkanımıza dil uzatıyorlar.  Başkanımız Mısırlıoğlu ile davamıza sıkı sıkıya bağlanacağız. Hatalarımızdan ders çıkararak, tecrübelerimizi paylaşarak, gücümüze güç katarak yolumuza emin adımlarla devam edeceğiz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur..."

Ahmet Sinkay- BAŞMAKÇI İlçe Başkanı

Yılmaz Karaküçük- BAYAT İlçe Başkanı

Süleyman Toker- BOLVADİN İlçe Başkanı

Cemil Arısoy- ÇAY İlçe Başkanı

Ahmet Uysal- ÇOBANLAR İlçe Başkanı

Metin Özbay- DAZKIRI İlçe Başkanı

Orhan Kürkçü- DİNAR İlçe Başkanı

Cemil Kuş- EMİRDAĞ İlçe Başkanı

Nihat Sarı- HOCALAR İlçe Başkanı

Necmi Demiralay- İHSANİYE İlçe Başkanı

Necmi Özsarı- İSCEHİSAR İlçe Başkanı

Mehmet Topkaya- KIZILÖREN İlçe Başkanı

İzzet Köken- MERKEZ İlçe Başkanı

Emir Erkalan- SANDIKLI İlçe Başkanı

Hakan Sivrioğlu- SİNANPAŞA İlçe Başkanı

Yılmaz Kırtaş- SULTANDAĞI İlçe Başkanı

Müzahir Özaşkın- ŞUHUT İlçe Başkanı

Fathin Öztürk- EVCİLER İlçe Başkanı