İYİ Parti Heyeti Çıkrık Halkına Seslendi

İYİ Parti Afyonkarahisar’daki belde ziyaretlerine devam ediyor. Bu kapsamda Çıkrık’ı ziyaret eden İYİ Parti heyeti, belde meydanında vatandaşlara seslendi. Ziyarete katılan eski milletvekili Mehmet Telek, mevcut milletvekili adayları Hakan Şeref Olgun ve Sebahat Demircioğlu ile İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu birer konuşma yaparak ülke gündemini değerlendirdi.

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu ve beraberindeki heyet, gecenin ilerleyen saatlerinde Çıkrık belde meydanında toplanan halka seslendi. Ülke gündemini ve seçim sürecini değerlendiren konuşmacılar, vatandaşlar tarafından ilgiyle dinlendi. Eski dönem milletvekili Mehmet Telek, yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “Sizin ananınızın ak sütü gibi helal oylarınızla bir dönem milletvekilliği yaptım. Allah’a bin şükür bayrağı kirletmedim, hırsızlık, namussuzluk yapmadım. Memleketime ve Çıkrık’a hizmet etmeye gayret ettim. Şuan ben ne adayım ne de bir göreve talibim. Ben Tek bir amaçla geldim. 20 senedir Türkiye’yi idare eden, daha doğrusu idare edemeyen. Artık metal yorgunluğu başladı diyerek kendileri söyleyen bir iktidarın Türkiye’yi getirdiği duruma üzüldüğüm, gençlerin, çocukların ve torunlarımız için, Türkiye’nin geleceği için artık bu iktidarın gitmesi, İYİ’lerin yeniden iktidarda olması için geldim.”

İYİ Parti Afyonkarahisar milletvekili adayı Sebahat Demircigediği de söz alarak vatandaşlara seslendi.  Demircigediği; “Ben bir kadın olarak gecenin bu saatinde buradayım çünkü benim de iki tane evladım var. Onların geleceği için bu gidişata dur demek gerekiyor. Bunun için 14 Mayıs’ta sizlerin desteğini bekliyoruz. Hukukun üstünlüğünü sağlamak için, ekonomiyi düzeltmek için, gençlerimizin iş bulabilmesi için, hatta gençlerimizin evlenebilmesi için, ev alabilmeleri, araba alabilmeleri için şuanda her şey imkansız hale geldi. 20 yıldır iktidardalar ama hala vaat veriyorlar. Diyorum ki bize bir şans verin. Değişim iyidir.” dedi.

Gittiği her yerde büyük bir ilgiyle karşılanan milletvekili adayı Av. Hakan Şeref Olgun da Çıkrık halkına seslenerek tarım ve hayvancılık üzerinden hükümeti eleştirdi. Olgun, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bu gün karşımızda 21 yıl iktidarda kalmış bir parti var ve 14 Mayıs’ta da bir seçim var. Önümüze bir sandık gelecek. 21 yıldır iktidarda olan bir partinin bu gün çıkıp da ‘ben yeniden seçilirsem şunu yapacağım, bunu yapacağım’ deme hakkı yoktur. Adama derler ki 21 yıldır niye yapmadın? Ben aslında veteriner sağlık memuruyum. Hayvancılık ve ziraatla uzun yıllar uğraştım. Daha sonra hukuk fakültesini bitirerek Avukat oldum. Şimdi ülkemizde adalet, hukuk var mı? Yok. Hukuku sağlamadan ekonomiyi düzeltmek mümkün mü? Değil. Ekonomi düzelmeden tarım ve hayvancılığı düzeltmek, çiftçinin, hayvancının yüzünün gülmesi mümkün mü? Değil. Bu gün geldiğimiz noktada artık bir değişim, yeni bir kan lazım. ‘Biz iktidardan gidersek destekler, yardımlar kesilecek’ diyorlar. Ben bu toprakların evladıyım. Siz beni biliyorsunuz. Ben böyle bir iktidarda olabilir miyim? Bunlar yalan. Bu topraklar bizim topraklarımız. Nasip olur da milletvekili seçildiğimde ben Çıkrık’a ve bu bölgeye hizmet etmek istiyorum. Sizlerin de bana sahip çıkıp değerli oylarınızla beni yüceltmenizi talep ediyorum.”

İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu’nun gündeminde de öncelikli olarak ekonomi vardı. Tarım, hayvancılık ve değer kaybeden Türk Lirası üzerinden hükümeti eleştiren Mısırlıoğlu, şöyle konuştu: “Gezdiğimiz yerlerde sorun hep aynı. Tarım sulama Çıkrık’ın vazgeçilmez bir parçasıdır. Burada tarımla uğraşıyor, üretim yapıyorsanız mutlaka sulamayı kullanıyorsunuz. Tarım sulama artık şimdi Çıkrıklı hemşerilerimizsin kabusu konumuna geldi. Adeta üretmeyin diyorlar. Çıkrıklı hemşerilerimizin aldığı desteklerden komisyoncular ceplerine para koyuyor. Süt üreten hemşerilerim. Şu anda yem girdisine bakın ve satılan sütün verilen litre bedeline bakın. Çıkrıklı artık evindeki hayvanları besleyemez hale geldi. Bırakın kendini geçindirmeyi, hayvanına bakamaz hale geldi bizim insanımız. Dolayısıyla bunların hepsi sizlerin sorunları. Asıl sorun nedir biliyor musunuz? 21 yıldır iktidarda kalıp hala gelip sizlere vaat vermeleri asıl sorundur. Ben İYİ Parti İl Başkanı olarak sizlerin huzurunda söz veriyorum. Ürettiğiniz kornişon salatalıkları da üretmiş olduğunuz bamyayı, bezelyeyi de bu memlekette Allah nasip kısmet ederse sizlerin için kurulacak buradaki fabrikalarda sizlerin eliyle üretileni tüm dünyaya ihraç eden bir Çıkrık yapacağız burayı. Bunu yapmak için devletin hiçbir şeyine ihtiyacımız yok. Piyasadaki en büyük banknot 200 TL piyasaya sürüldüğü gün 130 dolar alıyordu. Ancak bu gün 10 dolar alabiliyoruz. Topyekün soyuluyoruz, fakirleştiriliyoruz. Bu gün bu parayla 1 kilo et alamıyoruz. Bizim asıl meselemiz bu. 21 yıl saltanat sürenler gelip bunun hesabını verecekler. Bu 200 TL ile arabasına 8,5 litre mazot alabiliyor vatandaş. Bu gün 4 kişilik bir ailenin aylık 20 bin TL masrafı var. Milletimizin gerçek gündemi ekonomi, adalet eğitimdir.”