İşitme Engelliler Voleybol Türkiye Şampiyonası Afyonkarahisar’da

Türkiye İşitme Engelliler Federasyonu 2022-2023 sezonu faaliyet programında yer alan Voleybol Türkiye Şampiyonası Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ev sahipliğinde yapılıyor.

Kocatepe Spor Kompleksi Çiğiltepe Spor Salonu ile Mustafa Abi Spor Salonunda başlayan müsabakaların açılış seremonisi düzenlendi. Seremoniye İşitme Engelliler Federasyon Başkanı Kerim Vural, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, çok sayıda sporcu, idareci, antrenör ve sporsever katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından konuşma yapan İl Müdürü Kasapoğlu, “Milli Mücadelenin şehri Afyonkarahisar’da sizleri ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Hepiniz hoş geldiniz. İl Müdürlüğü olarak spor organizasyonlarına ev sahipliği yapmaya hazırız. Şuanda da birçok spor faaliyetine ev sahipliğimizde yapılıyor. Sizleri Afyonkarahisar’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Müsabakalara katılan tüm sporcularımıza başarılar diliyorum” dedi.

Bu Şampiyona için bizlere kapılarını açan Gençlik ve Spor İl Müdürü Kasapoğlu’na teşekkür ediyorum diyerek sözlerine başlayan Federasyon Başkanı Vural “Voleybol Kadın ve Erkek Türkiye Şampiyonasının hayırlı olmasını diliyorum. Müsabakalara sporcularımızın ilgisi oldukça yüksek. Kazasız, sakatlıksız dostluk içinde geçen bir turnuva diliyorum. Tüm sporculara başarılar dilerim” ifadesine yer verdi.

9 Erkek ve 6 kadın takımının katıldığı Voleybol Şampiyonası Pazar günü yapılacak final müsabakaları ile tamamlanacak.