Işıklar’da Birlik Beraberlik İftarı

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı, ramazan boyunca gerçekleştirdiği toplu iftar programlarına Işıklar Beldesi’nde devam etti. İl teşkilatı, milletvekili adayları ve çok sayıda partilinin katıldığı programda konuşmacılar tarafından birlik beraberlik mesajları verildi.

İYİ Parti Afyonkarahisar’da toplu iftar programlarına devam ediyor. Bu kapsamda Işıklar Beldesi’nde bir araya gelen İYİ Parti il, ilçe ve belde teşkilatlarıyla milletvekili adayları, seçim süreciyle ilgili fikir alışverişinde bulundu. Birlik beraberlik mesajlarının verildiği iftar programında konuşan İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, yaklaşan seçimlerin öneminden bahsetti.

Mısırlıoğlu, soğan fiyatları üzerinden hükümeti eleştirerek şöyle konuştu:

“Bu seçimlerde bir şey değişecek, her şey değişecek. Bu seçimler ülkemizin bundan sonraki ikinci yüzyılına ışık tutacak. İkinci yüzyılının başlangıcında Türk milleti Kocatepe’de nasıl yedi düvele karşı ordular ilk hedefiniz Akdeniz’dir lafıyla birlikte hareket ettikten sonra Cumhuriyet’in şahlanışıyla Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan beri bu güne tam yüzyıl geçmiş.  Bu ikinci yüzyılın başında şuan geldiğimiz noktada her yeri tarım ürünüyle dolup taşan bu ülkede bu gün kuru soğana insanımız muhtaç duruma getirildi. Soframızda, yemeğimizde, aşımızda, salatamızda kullandığımız Türk milletinin geleneğinde ve göreneğinde olan tüketim ürünü olan soğana muhtaç hale geldik. Bir ülkede siyasiler yanlış yaptığı zaman onların karnesi sandıkta seçmenler tarafından belirlenir. 14 Mayıs, ülkeyi yönetenlerin iyi mi yönetiyor, kötü mü yönetiyor o gün sizlerin vereceği oylarla yönetimin karnesi çıkacaktır ortaya. Eğer iyi yönetiliyorsa sizler halinizden memnunsanız, milletimiz memnunsa bu güne kadar devam eden süreçte 21 yıldır bu ülkeyi yöneten bu iktidara yeniden yetki verirsiniz. Ancak bizce de sizce de malum olduğu gibi ekonomi çok iyi yönetilemiyor. İnsanımız kendi öz yurdunda garipleştirildi, fakirleştirildi, yoksullaştırıldı. İnsanlar artı yönetenlere karşı güvenini yitirdi.”

“İslam kisvesi altından İslamın yasakladığı şeyleri yapıyorlar” diyen Mısırlıoğlu, şöyle konuştu:

“Bizi yönetenlerin İslam kisvesi altında islamın yasak ettiği her şeyi çiğnediğini gözlerimizin önüne seriyorlar. Tuz koktu hemşerilerim. Siyaseten söyleyecek hiçbir şeyleri kalmadı. Onun için tek sarıldıkları bir şey var. Bu ülkede 21 yıldır ülkeyi yöneten iktidar tek bir iddia ile çıkıyor milletin huzuruna. Biz gidersek PKK, kandil Türkiye’de kürt devleti kuracakmış. Hadi oradan diyorum. Siz kimsiniz? Cesaret bile edemezler. Böylesine ucuz bir siyaset olur mu değerli hemşerilerim? 21 yıldır bu ülkeyi siz yönetiyorsunuz. Maden terör var niye kökünü kazımadınız? Bu gün bununla muhalefet partilerini suçluyorsunuz. Muhalefet mi yönetiyor bu ülkeyi? Bostan korkuluğu musunuz siz? Bizim siyasi sicilimiz temiz. Biz terörün gölgesinin düştüğü yerde asla olmayız. Biz milletimizin devletimizin yanındayız. Ay yıldızlı bayrağımızın yanındayız. O yüzden bizlere böylesine iftiralar atarak güneşi balçıkla sıvayamazsınız. Aklınızı başınıza alın. Milletimizi kutuplaştırmayın, kardeşi kardeşe düşürmeyin. Doğru siyaset yapın. Beceremedik deyin, yönetemedik deyin biz yönetiriz. Çamura yatmaya gerek yok. Oynamayı bilmeyen gelin yerim dar dermiş. 21 yıldır yönetemediniz, milletimizi bitirdiniz. Bu son çırpınışlarınız. Geldiğiniz gibi gideceksiniz. Bizim bundan şüphemiz yok Allah’ın izniyle.”