Jandarma Genel Komutanlığı 15 Devlet Memuru Alacak Jandarma Genel Komutanlığı 15 Devlet Memuru Alacak

 Toplantıda Afyonkarahisar  nüfusunun özellikle 15-49 yaş aralığını hedefleyen faaliyetlere ilişkin değerlendirmeler yapıldı. Ruh sağlığı hizmetlerinin sunumunda kurumlar arası iş birliğinin artırmaya yönelik kararlar alındı. Toplumsal yapının önemli bir parçası olan aile kurumunun birey düzeyinde ruh sağlığına etkileri, toplantının öne çıkan konu başlıklarından oldu. Ailenin, kalıtsal özelliklerin alt soya aktarılması gibi bireyin ruh sağlığını organik ve organik olmayan yollarla belirleyici özellikte olduğuna dikkat çekilirken ruh sağlığını koruyucu, geliştirici işlevlerine vurgu yapıldı.

Ruh sağlığındaki diğer risk faktörleriyle birlikte aile içi problemlerin çözümünde sağlıklı iletişimin anahtar rolünü üstlenmesi hasebiyle il genelinde iletişim becerilerinin iyileştirilmesi üzerine yapılabilecekler görüşüldü.

Afyonkarahisar  Vali Yardımcısı Mehmet Keklik Başkanlığında yapılan toplantıya; AFSÜ Başhekimliği, Afyonkarahisar Belediyesi, İl Jandarma Komutanlığı, İl Müftülüğü, Sağlık, Milli Eğitim, Emniyet, Gençlik ve Spor, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlükleri ve Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Başhekimliğinin katıldı.

Sekretaryası İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan toplantıda, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığında görevli Psk. Numan Harputlugil konuyla ilgili bir sunum yaptı.

Editör: Afyon ZAFERİM