Instagam algoritması kullanıcıların yapmış olduğu hareketleri belirli bir sıraya göre hesaplayan ve etkileşim oranını ölçerek instagram profil fotoğrafı büyütme ön plana çıkaran mekanizmadır. Özellikle Instagram üzerinden kazanç elde etmek isteyen yüksek takipçisi olan influencerlar belirli işlemleri yapmadığı sürece hesapları “keşfet” alanında üst sıralara çıkamaz, popülerliği de azalmış olur.

Afyonkarahisar'da E-Dönüşüm Seminerine Büyük İlgi Afyonkarahisar'da E-Dönüşüm Seminerine Büyük İlgi

Dolayısıyla bu kullanıcılar bazı araçları düzenli olarak kullanarak Instagram hesaplarını üst sıralara taşımak ve takipçi sayılarını artırarak daha yüksek kazanç sağlamayı hedeflemektedir. Instagram algoritmasını kandırmak ve hesabınızı etkileşim oranını yükseltmek için hashtag kullanımı, tutarlı ve düzenli paylaşım yapılması, Inatgaramdaki yeni özelliklerin aktif olarak kullanımı, gönderilerin en doğru zamanda paylaşılması, hikayelerinizi düzenli saatlerde paylaşmak ve profilinizin gerçekliği gibi pek çok seçenek bulunmaktadır.

Bu araçlar sayesinde etkileşim oranınız yükselerek takipçi sayınız da artabilmektedir. Ayrıca gönderilerine yapılan beğeni sayısını artırmak için alternatif bir çözüm olarak Bayigram’da bulunan youtube video indir paketlerine 4,99 TL’ye satın alabilir etkileşim oranınıza katkı sağlayabilirsiniz.

Instagram Hikaye Görüntüleme Algoritması

Instagram’da etkileşim oranını hesaplamakta olan bazı algoritmalar sayesinde pek çok kullanıcı takipçi sayılarını ve kullanım alanlarını oldukça genişletmektedir. Bunlardan biri olan hikaye algoritması da etkileşim oranının hesaplanmasına dayalı bir mekanizmadır.

Öncelikle hikaye paylaşımlarınızın düzenli ve kullanıcıların en aktif olduğu zaman diliminde paylaşılması, hikayenize yapılan yorumlar ve bu yorumlara cevap verilerek iletişim kurulması bu algoritma sayesinde belli bir sıraya göre hesaplanır ve hesabınızı ön plana çıkarır. Ayrıca iletişimi fazla kurduğunuz kullanıcılar hikaye izlenme listesinde en yukarılarda yer almaya başlamaktadır. Bunun yanında hikayelerinizin beğeni sayısı da bu algoritmaya dahil edilir.

Instagram Takipçi Algoritması

Kullanıcılar takipçi sayısını artırmak beğeni, yorum, izlenme, canlı yayın ve çok daha fazla aracı kullanarak Instagram algoritmasının hesaplamış olduğu etkileşim oranından faydalanmaktadır. Etkileşim oranı yüksek olan hesapların “keşfet” alanına düzme ihtimali de yükselmektedir. Bu nedenle yorum, izlenme, instagram fotoğraf indir paketleri ile Bayigram.com’da yer alan Instagram panelinden yararlanabilmektedirler.

Instagram Etkileşimi Düşüren Sebepler

En başta hesabınızdaki aktif kullanımlarınız yer almaktadır. Her alanda düzenli ve sürekli paylaşım yapılmazsa etkileşim oranınız düşmeye başlayacaktır. Alternatif çözümler ile etkileşim oranını artırmak isteyen kullanıcılar için Bayigram.com Instagram paneli buy facebook followers, Türk takipçi satın al, izlenme satın al, yorum satın al gibi birçok hizmeti Instagram kullanıcıları için sunmaktadır.

Kaynak: BÜLTEN